* Vestingcross Hulst > UCI World Cup.
> Verslagen - Huldigingen - Historie - Erelijst.
* De organisatie kijkt terug op een prachtige wielerdag:
"Bedankt voor jullie komst naar de Vestingcross Hulst.
Wat een geweldige dag vol, actie, spanning en support"
* Foto: Edwin van Immerseel > Marie Schreiber richting zege in Hulst *
* NIELS VANDEPUTTE PAKT EERSTE WINST IN WERELDBEKER
Foto: Eurosport. * De trotse triomfator na de huldiging bij Wielerflits in de kille en natte Zeeuws Vlaamse vestingstad:
* Het was misschien wel een van mijn beste dagen ooit op de fiets. Ik voelde me geweldig zowel technisch als fysiek. Ik had vanaf de tweede rij een goede start. Ik probeerde direct druk te zetten op de andere jongens. Ik kreeg een klein gat, en dan hoef je niet te wachten. Ik had tijdens de eerste ronde niet verwacht dat ik in staat zou zijn om het gat de hele koers te behouden, maar ik ben heel blij dat ik het af kon maken.
* Dit betekent veel voor me. Ik heb nu enkele grote crossen gewonnen, grote tv-crossen. Maar een Wereldbeker is nog van een ander niveau. Zeker nu, bij de start van de kerstperiode. Dit geeft veel moraal. Deze zege maakt die tegenslagen van de afgelopen weken goed.
Nederlanders: 11. Mees Hendrikx op 1.55 12. Corne van Kessel 2.04 17. Ryan Kamp 3.10 42. Klaas Groenen 46. Remon Delnoije. 66 inschrijvers.
* LUXEMBURGSE MARIE SCHREIBER WINT VERRASSEND BIJ DE ELITE VROUWEN
* De achtervolgsters kwam in de slotfase nog dichtbij maar Schreiber hield ondanks enkele zwakke momenten knap stand tegen de routiniers. Het werd haar zeker gegund door de concurrentes, het publiek en de organisatie en het zal niet haar laatste triomf zijn in de hoogste categorie.
Foto: Eurosport. * Commentaar Marie Schreiber (foto) bij Wielerflits:
Ik had een goede start, ik pakte de kop en opeens had ik een grote voorsprong. Ik verwachtte steeds dat ze terug zouden komen, maar met nog twee rondes te gaan dacht ik: shit, ik kan hier echt gaan winnen. Ik werd heel nerveus. Ik probeerde geen fouten te maken, maar ik voelde me echt heel goed. Mijn benen waren super. Maar in de laatste ronde maakte ik wel wat fouten, want ik realiseerde me dat ik ging winnen.
Aan het begin van het seizoen wilde ik elke wedstrijd beter worden. De laatste paar crossen voelde ik dat ik er dichtbij was, maar er miste steeds iets. Vandaag kwam het er wel uit. Het is bijzonder. Ik denk dat ik nu kan zeggen dat ik tot de toprensters behoor in de cross. Dat is een ongelofelijk gevoel. Ik ga hier van proberen te genieten.
* TOP 10 ZEEUWSE BELOFTE SENNA REMIJN (18)
* Remijn zat constant in de voorste gelederen en kon zijn positie handhaven in de finale. De 18 jarige eerstejaars belofte meldde zich als zesde na winnaar Tibor del Grosso (21) van de topformatie Alpecin Deceuninck.
* Uitslag: 1. Tibor del Grosso 52.31 2. Jente Michels (B) op 12 sec. 3. David Haverdings (Baloise Trek Lions) op 30 sec. 4. Leo Bisaux (Frankrijk) op 1.24 5. Yordi Corsus (Pauwels Sauzen Bingoal) op 1.32
Foto: Peter Remijn. Nederlanders: 6. Senna Remijn op 1.50 7. Guus van den Eijnden 2.02 9. Danny van Lierop 2.21 12. Keije Solen 2.30 27. Jelte Jochems 5.10 30. Bailey Groenendaal 5.11 34. Floris Haverdings 5.30 37. Rens Teunissen van Manen 6.13.
* JUNIOREN VROUWEN: CANADESE WINST. ELENA V.D. VEKEN 36 STE
2. Barbora Bukovska op 31 sec. 3. Lison Desprez op 55 sec. 4. Jeanne Duterne op 1.08 5. Giorgia Pellizotti op 1.09.
Eerstejaars Elena v.d.Veken (16) uit Sint Jansteen kwam in haar thuiswedstrijd 5.49 na de winnares over de finish op de 36 ste positie. 52 rensters haalden de finish.
* BELGISCHE WINST BIJ JUNIOREN MANNEN. * TOP 40 NICK WISSE IN STERK RENNERSVELD
Nederlanders: 15. Michiel Mouris op 2.19 21. Finn Bastiaanssen op 2.59 25. Rick Versloot op 3.10 27. Mads Pe Teunissen van Manen op 3.24 32. Noel Goijert op 4.05 37. Nick Wisse (Rilland) op 4.29. De jury klasseerde 77 junioren.
* IN 2024 STERK EN BREED RENNERSVELD IN HULST.
* INSCHRIJFLIJST ZONDER TOPPERS MATHIEU VAN DER POEL EN WOUT VAN AERT.
Zeeuwse renners op startlijst:
* U23 Senna Remijn (Wolphaartsdijk)
* Junioren mannen > Nick Wisse (Rilland)
Junioren vrouwen > Elena v.d. Veken (Sint Jansteen)
>>> Bekijk deelnemers per categorie:
> HISTORIE Vestingcross Hulst:
* ERELIJST VESTINGCROSS HULST *
* editie 2023 met 22.000 toeschouwers.
Winst Mathieu van der Poel.
2022 Mathieu van der Poel
2022 Tom Pidcock
2021 Mathieu van der Poel.
2020 Eli Iserbyt
2019 Mathieu van der Poel
2018 Mathieu van der Poel
2017 Mathieu van der Poel.
* * * * *
2023 Puck Pieterse
2022 Puck Pieterse
2022 Lucinda Brand
2021 Denise Betsema.