* Wielrennen : KNWU Criterium Bruinisse * 2025 : Dixhoorn Fietsservice Criterium Cup.
* Verslagen 2025 & Jubileumeditie 2023 * Wieler Historie Bruinisse vanaf 1957.
* Fotografie : Jacco Quist , Organisatie, Wieler Archieven.



zaterdag 28 maart 2026
Bruinisse Molenstraat dorpshuis de Vanger
Sportdag t.b.v. Roparun.
Wandelen: 20 & 10 km start tussen 9.30 en 11.00
Fietstocht: 35 km start tussen 9.30 en 11.00
Kidsrun: 11.15
Huldiging voor alle kinderen: 11.45
Trimloop (5,3 en 10,6 km): 12.00
Huldiging top 3 trimloop: rond 13.10
Trimloop (5,3 en 10,6 km): 12.00
Huldiging top 3 trimloop: rond 13.10

KNWU Criterium op nieuw parcours rond dorpshuis:
Wielerronde Dames: 13.30
Wielerronde Heren: 15.15
Wielerronde Heren: 15.15


* Peloton op 29 maart 2025 door de Prinses Margrietstraat *
* 2025: POOLSE WINST IN VROUWENKOERS MET 64 INSCHRIJVINGEN.

> In de vrouwen categorie sprintte de talentvolle Poolse Maria Okrucinska overtuigend naar de zege. De 17 jarige renster zit in het Nederlandse team Grouwels Watersley R&D Road Team en is in 2025 ploeggenote van Megan Arens uit Kruiningen.
De winnares was al eerder in Zeeland in de koers te zien. Op 8 maart reed ze naar de 21 ste plaats in de KNWU Toekomstcup in Philippine.
> In Bruinisse stonden 64 namen op het startblad van de KNWU. De beste Zeeuwse prestatie werd ingevuld door Noor Dekker (Middelburg) van WV Breda die het criterium op Schouwen Duiveland afrondde met de tiende prijs.

> Uitslag Bruinisse 2025: 1. Maria Okrucinska (Polen) 60 km 1.30.48 2. Anniek Mos 3. Marit Cent 1.30.49 4. Verena Batenburg 5. Sanne van Heel 6. Demi de Jong 1.30.50 7. Akari Kobayashi (Japan) 8. Leonie Bos 9. Elisa Serne 10. Noor Dekker (Middelburg) 36. Yva Geluk (Middelburg) 64 inschrijvingen - 4 uitvallers.
* Noor Dekker: Ik kon goed vooraan blijven de hele koers. In de laatste ronde sprongen er nog twee weg waar ik naar toe wilde.
Daar veel energie verspild en toen het weer samen kwam zat er niet veel meer in voor de sprint.
Maar zeker tevreden met de huidige conditie richting voorjaarswedstrijden.

* 2025: ZUID HOLLANDER THIJS WEMMES WINT BIJ ELITE - BELOFTEN.
* ZEEUWEN JURGEN MESU EN RICO VAN DAMME IN TOP 10.

> Bij de huldiging van de elite / beloften stonden 3 renners van Rennersclub Jan van Arckel (Alblasserwaard) op het podium. De hoofdprijs werd bemachtigd door de 19 jarige Thijs Wemmers uit Bleskensgraaf die in de finale alle concurrenten achter zich liet in Bruinisse.
> Met 55 inschrijvingen was er forse interesse voor de 52 ste editie van het Duivelandse KNWU criterium. De eerste Zeeuwse renner was Middelburger Jurgen Mesu (ZRTC Theo Middelkamp) op de vijfde positie. Winnaar Wemmers was op 22 maart ook al in Zeeland bij de Wim Hendriks Trofee die hij afsloot met de 79 ste plaats.

> Uitslag Bruinisse 2025: 1. Thijs Wemmers 80 km 1.50.38 2. Jost v.d. Streek 1.50.42 3. Bram van Herk 1.50.46 4. Jesper Rasch 1.50.55 5. Jurgen Mesu (Middelburg) 1.50.55 6. Rico van Damme (Yerseke) 1.51.15 7. Jens v.d. Dool 1.51.16 8. Miguel van Tintelen 1.52.08 9. Rick v.d. Poel 1.52.11 10. Evan Terlouw op 1 ronde.
Zeeuwen: 33. Noel Rokven 37. Stijn Baas 43. Lars Oreel 48. Justin Meulpolder Diego Sandee dnf.
* Jurgen Mesu (archieffoto) over zijn tweede wedstrijd in 2025:

> Na de klassieker Omloop van de Braakman was dit mijn eerste criterium. In Bruinisse zag ik de uiteindelijke kopgroep wegrijden en sprong als laatste er nog naar toe. In de finale bleven er nog 5 renners over waar ik bijzat.
Met 3 renners van RC Jan van Arckel weet je dat het moeilijk wordt. Ik heb alles gegeven toen de tweede renner van hun team er ook vandoor ging. Op dat moment zat ik al tegen kramp aan. De 3e renner van Van Arckel zat lekker in mijn wiel en kon er in de laatste 2 ronden met gemak uitspringen. Toen was voor mij de koek op. Toch ben ik blij met zijn 5de plaats want ik had niet de beste benen op het rondje van 1,5 km. Je moet vaak ook weer in vorm raken door criteriums te rijden.

* Leider Dixhoorn Fiets Service Criterium Cup 2025 na Bruinisse:
Rico van Damme (Yerseke / Team Cibel Cebon).

* Opbrengst sportdag in Bruinisse 2025
met wielrennen, recreatieve fietstocht en hardlopen:
2.450 euro voor Roparun


* Bron : Wereldregio, nieuwsblad op Schouwen Duiveland *

* CHRIS DE JONGE (BRUINISSE)
OVER DE HISTORIE VAN DE RONDE IN ZIJN WOONPLAATS.
https://www.pzc.nl/sport/het-wielrennen-heeft-chris-de-jonge-heel-veel-gebracht-als-je-een-vent-van-bijna-tachtig-bent-mag-je-lossen~ae822ff4/ Bron: PZC maart 2025

* 50 STE RONDE VAN BRUINISSE IN 2023 *

* JUBILEUMRONDE (50) BRUINISSE IN 2023:
> WINST RENS TULNER VAN METEC SOLARWATT.
> ZEEUW LARS OREEL (GOES) ELFDE.

De 50 ste KNWU wielerronde van Bruinisse op 25 maart 2023 werd op gang geschoten door oud prof Cees Priem uit Wemeldinge. De Bevelander won in 1967 als nieuweling in Bruinisse. De renners koersten op een vernieuwd parcours maar dat vormde zeker geen inspiratie om er een spannende wedstrijd van te maken.

Tom Vermeer, Rens Tulner, Harry Tanfield, Bram Kras, Tim den Braber en Casper van der Wulp vormden al snel een sterke vluchtgroep. Het gat tussen de spits en het peloton werd al snel ruim twintig seconden en de marge liep op naar maximaal 75 seconden. Van der Wulp kon het hoge tempo niet volgen en moest afhaken.

Op twee ronden voor de finish gingen Tulner en Tanfield op avontuur.
In de laatste omloop koos Tulner voor de aanval en soleerde naar de overwinning.

1. Rens Tulner (Metec Solarwatt) 80 km 2.02.58 2. Harry Tanfield 3. Tim den Braber
4. Bram Kras 5. Tom Vermeer 6. Jens v.d. Dool
7. Frits van Gemeren 8. Kevin Reuvers 9. Mike Vliek 10. Nick Brabander.
Zeeuwen : 11. Lars Oreel (Goes) 30. Peter de Braal (Axel) 34 renners geklasseerd.

* RONDE VAN BRUINISSE VANAF 1957 *
* De wielerliefhebbers in Noord Zeeland konden in 1957 voor de eerste keer een criterium bezoeken in Bruinisse.
Op 4 september triomfeerde Jaap van den Ouden in de eerste editie.
B. de Ruiter en Han van der Werf maakten de top 3 compleet.


* In 1967 won Cees Priem de eerste KNWU editie bij de Nieuwelingen.
rechts rondemiss Ineke Jumelet. 
* 24 juli 1986
1. Antoon v.d. Steen 2. Patrick Bol 3. Ruud Brouwers.
1. Rini Tak (Oudenbosch) 2. Pierre van Est 3. Nico van de Klundert.
1. Niels van Elzakker 2. Antoon van der Steen 3. Twan van Loon
1. Raoul Poortvliet 2. Wouter de Groot 3. Stefan Vreudenhil Elite/beloften

1. Twan Castelijns 2. Tom Vermeer (B) 3. Michael Vingerling
1. Michael Vingerling 2. Remco te Brake 3. Jasper de Laat

1. Rico van Damme 2. Remco Schouten 3. Lars Oreel.
* 25 maart 2023
1. Rens Tulner 2. Harry Tanfield 3. Tim den Braber
* 23 maart 2024
1. Rico van Damme 2. Klaas Meekma 3. Tim Bierkens
* 29 maart 2025
1.Thijs Wemmers 2. Jost v.d. Streek 3. Bram van Herk
