* Oud Vosmeer Criterium - Zeeland op de Fiets

* Z E E L A N D OP DE FIETS *
Ga naar de inhoud
* Wielrennen : Oud-Vossemeer  >  KNWU Criterium     >  75 ste editie in 2024.



* ZATERDAG 29 JUNI WIELERDAG TGV
75 JAAR WIELERRONDE OUD-VOSSEMEER






* VRIJWILLIGERS - MEDEWERKERS  - WIELERCOMITE OUD-VOSSEMEER 2024 *





* 75 STE RONDE VAN OUD-VOSSEMEER 2024 *

* WINNAARS : KOEN SONNEMANS  -  MARTIJN BRASPENNING  -
YONNA VAN DAM  -  ROY HOOGENDOORN.

* TOP 5 RICO VAN DAMME - JURGEN MUSU & LUCA V.D. VEKEN.


* Fotografie: Bianca Mesu - Jacco Quist - Bart v.d. Veken - Bianca v. Goethem.

Bij de elite/beloften was Roy Hoogendoorn vanaf de start strijdlustig op het zware parcours over de Hiksedijk. De renner uit Boskoop probeerde enkele keren weg te komen maar het peloton gaf geen goedkeuring.
 
Rond half koers ontstond een kopgroep met 10 tempobeulen die een voorsprong pakten van een halve minuut. In deze succesvolle vlucht zaten o.m. Roy Hoogendoorn en de Zeeuwen Jurgen Mesu en Rico van Damme van Theo Middelkamp.

Hoogendoorn (Metec Solarwatt) beschikte over de meeste reserves vooraan en koos wederom voor de aanval. Zijn medevluchters bleven het antwoord schuldig en de Zuid Hollander kon na 80 km en 2 uur in het zadel zijn solo bekronen met een verdiende overwinning.
2. Klaas Meekma  (Groenekan)     3. Casper v.d. Woude  (Westbroek / Metec Solarwatt).



Zeeuwen:   4. Rico van Damme  (Yerseke)     5. Jurgen Mesu  (Middelburg / foto Hiksedijk)    30. Mees de Vos   (Heinkenszand)     39. Thomas Baart (Kloosterzande)       52. Stijn Baas  (SHeer Arendskerke)      58. Noel Rokven  (St.Jansteen).  De jury rapporteerde 60 binnenkomers.




Bij de vrouwen was er topsucces voor Yonna van Dam uit Voorhout. De renster van RC Jan van Arckel kwam na 60 km met de tijdscore 1.31.05 over de finish. De tweede plaats werd ingevuld door ploeggenote Nienke Dullemond  (Ooltgensplaat)  z.t.   3. Melissa Hofman (Pijnacker)   1.31.06     4. Masja Keesman (Velserbroek)  z.t.    5. Vera Tieleman  (Nijmegen)  z.t.
 Zeeuwen:  13. Noor Dekker  (Middelburg)     27. Yva Geluk   (Middelburg)      29. Laura Koster  (Yerseke).   43 deelneemsters.



In de categorie junioren behaalde Zeeuws Vlaming Luca van der Veken een podiumplaats. De renner van Willebrord Wil Vooruit sprintte naar de derde plaats en was met deze score de eerste Zeeuwse renner op Tholen.  1. Martijn Braspenning  (Prinsenbeek)  1.25.47     2. Niels Hanegraaf  (Heeswijk Dinther)  1.25.48      3. Luca van der Veken  (Sint Jansteen)  1.25.51   4. Collin Westbroek  (Sint Pancras) 1.25.52      5. Phillip v.d. Kieboom  (Hoogerheide)  1.25.52      



Zeeuwen:  11. Sander Janssens  (Hulst / foto)  1.25.54     
28. Teun Paaimans (Kapelle)   1.26.07.      Geklasseerd 31 renners.



Nieuweling Koen Sonnemans uit Someren won met 3 seconden voorsprong het 75 ste wielercriterium in Oud-Vossemeer. De Limburgse coureur van RTC Buitenlust bleef in de Dorpsweg het peloton net voor en kon bij de huldiging de zegebloemen in ontvangst nemen.
2. Delano Heeren  (Sprundel)   1.00.22     3. Pieter Westbroek  (Sint Pancras)  z.t.    4. Noery Weber  (ASC Olympia)  z.t.    5. Tijs Witte (Alkmaar)   z.t.

 

Zeeuwen:  10. Sven Wisse  (Rilland)  1.00.23        11. Maike Tazelaar   (Colijnsplaat / foto)  z.t.
De organisatie kon 41 nieuwelingen op de startlijst zetten bij de jubileumeditie in het Thoolse wielerdorp.


* Verslag PZC  maart 2024:






* 75 STE RONDE VAN OUD-VOSSEMEER
* ZATERDAG 16 MAART *

* Huis aan Huis Verspreiding *













* BRABANDER TIM BIERKENS WINT 74 STE KNWU CRITERIUM 2023 IN OUD-VOSSEMEER *

Het KNWU criterium seizoen in Zeeland werd in 2023 weer geopend in het Thoolse Oud-Vossemeer.

Semi prof Lars Oreel (Metec Solarwatt / foto) uit Goes eindigde op de 14 de plaats.
In de Dorpsweg bedroeg zijn achterstand op de Brabantse triomfator 39 seconden.



Elite/Beloften:     1. Tim Bierkens     Stampersgat / Allinq Team)    80 km  1.50.42.       2. Klaas Meekma     Utrecht / Diftar Group     3. Bram Dissel   (Arnhem / Beat Cycling)       4. Martin Pluto      5. Nick van der Meer     6. Wessel Mouris    7. Bas van Belle     8. Tijmen Eising 9. Coen Vermeltfoort     10. Frits van Gemeren.


Zeeuwen:   14. Lars Oreel  (foto)    20. Rico van Damme      63. Casper Vos.
De jury klasseerde 76 renners in de categorie elite/beloften.



Nieuwelingen:   1. Caden Jagt   1.00.28     2. Finn Bastiaanssen op 11 sec.     3. Youri Zijlstra  z.t.     4. Daan Maessen   z.t.   5. Lars v.d. Laan  z.t.      
Zeeuwen:  11. Nick Wisse   op 12 sec.     34. Dennis Polfliet op 18 sec.     36. Teun Paaimans op 18 sec.
50 renners haalden de finish.


Junioren:   1. Swen Vonk   60 km.  1.27.52     2. Jost v.d. Streek    3. Jelte Jochems      4. Jelle Weierink     5. Lukas Vries.
Zeeuwen:  39. Bas van Zuidam  (foto)  op 4 sec.    51. Arno Piessens     53. Berend Westerbeek.  
56 renners in klassement.   



Vrouwen:  1. Maartje Redder   60 km.  1.35.33     2. Anne Knijnenburg op 18 sec.    3. Lisa van Belle      4. Juul Hubert      5. Juliet Eickhof Zeeuwen:   45. Julia Lindhout  (foto)    52. Noor Dekker       53. Isa Nijsse       59. Monique Verschuure.   
81 rensters in uitslag.       (maart 2023)







* TIM VAN DIJKE WINT RONDE VAN OUD-VOSSEMEER IN 2019 *


Bij de openingseditie van de Ronde van Oud-Vossemeer op 31 augustus 1948 werd Brabander Wim van Est als winnaar gehuldigd. Het programma van de 30 ste ronde in 1978 bestond uit een ploegentijdrit en criteriums.



Twee plaatselijke renners reden naar de hoofdprijs: Thijs Fase van Wieler Vereniging Roosendaal WVR was de rapste in 1981 en Ruud Havermans won in 1998 de 50 ste uitgave.  Foto:  Tim van Dijke was succesvol in 2019. De renner uit Colijnsplaat is momenteel (2024) profrenner bij Visma | Lease a Bike.



Foto : Jacco Quist



* Podium Oud-Vossemeer vanaf 1948 *

31-8-1948   1. Wim van Est     2. Rien van de Veeken    3. Gerrit Voorting
16-7-1949     1. Wout Wagtmans     2. Alfons Guns     3. Piet Verwijmeren

29-7-1950     1. Jos Suykerbuyk     2. Adrianus Braspennincx      3. Piet Verwijmeren
14-7-1951      1. Jos Suykerbuyk     2. Jacques Mangelaars     3. Cees Aanraad
19-7-1952     1. Henk Kuitwaard      2. Rien Verhelst      3. Jan Konings
31-7-1954     1. Anton Bergmans     2. Piet de Bruin     3. Piet Damen
30-7-1955     1. Piet van Est        2. Jo de Roo       3. Leo van der Pluym     plus onafhank.
28-7-1956      1. Henk van de Broek      2. Adrianus Braspennincx     3. Piet de Bruin
24-8-1957      1. Cees van Amsterdam     2. Adrie Roks      3. Jacques Vrancken
20-9-1958      1. Piet van Hees       2. Ab van Egmond       3. Gerrit van Straaten     plus onafhank.
29-8-1959      1. Cees Lute      2. Cees van Amsterdam      3. Dick Groeneweg    plus onafhank.

30-7-1960     1. Cees Lute     2. Piet van Hees      3. Leo Timmermans       plus onafhank.
29-7-1961   1. Jan Pieterse    2. Henk Peters      3. Kees Verberkt        plus onafhank.




28-7-1962      1. Ko Tolhoek (foto)    2. Jan Verburg      3. Gerard van Lith    plus onafhank.

25-7-1963     1. Nico Lute      2. Jack van der Kloot     3. Ted Greuter
1-8-1964      1. Rinus van de Klooster     2. Daan Holst      3. Piet Cooremans
14-8-1965      1. Jan Boode      2. Andre van Haaren       3. Rini Huybregts
30-7-1966      1. Frits Hoogerheide     2. Rini Huybregts      3. Cees Rentmeester
15-7-1967      1. Rene Pijnen     2. Piet Kettenis      3. Bert Broere
3-8-1968      1. Cees van Dorst     2. Leen Poortvliet       3. Adri Wouters
26-7-1969    1. Evert Diepenveen     2. Joop Zoetemelk      3. Rudie Liebrechts


25-7-1970     1. Cees Koeken     2. Gerrit de Wit      3. Bart Solaro
31-7-1971     1. Wim de Waal       2. Piet van Katwijk    3. Sjef van den Burgh
29-7-1972      1. Wim de Waal     2. Peter van den Donk     3. Cees Priem




28 juli 1973      25 ste editie
1. Mathieu Dohmen    2. Jan Aling      3. Roy Schuiten
27-7-1974      1. Toine van den Bunder     2. Cees van Dongen     3. Jan Raas
26-7-1975    1. Mathieu Dohmen     2. Wim Lugtenburg      3. Ad Tak
31-7-1976      1. Cees Spaans     2. Gerrie van Gerwen      3. Thijs Fase
30-7-1977     1.  Jos Lammertink    2. Ad Tak      3. Piet Franken


21-7-1978      30 ste editie  
Ploegentijdrit     
1. Willebrord Wil Vooruit     2.  W.V. Roosendaal     3. De Windmolens  
21-7-1978    1. Cees de Brouwer    2. Peter Koppert     3. Willie de Laat
22-7-1978      1. Ad Tak     2. Wim de Waal    3. Adrie van der Poel


21-7-1979      1. Peter Godde     2. Arie Versluis       3. Rene van de Broek


19-7-1980     1. Wim de Waal      2. Antoon van der Steen     3. Adrie van der Poel



27-6-1981     1. Thijs Fase (foto)   2. Gerrit van 't Geloof     3. Rene Boeren
19-6-1982     1. Henk van Weers       2. Johan Lammerts      3. Nap Hage
18-6-1983     1. Antoon van der Steen    2.  Cornelis Heeren     3. John Pirard
7-7-1984     1. Peter Hofland     2. Edwin Rovers      3. Martin Iriks
10-8-1985     1. Jacques van der Poel     2.  Kees de Nooijer      3. Karel van Goethem
9-8-1986    1. Henny Rovers    2. Rob Sienders      3. Eddy van Dongen
29-8-1987    1. Peter Heeren    2. Johan Melsen     3. Raymond Meijs
3-9-1988   1. Kees Hopmans     2. John de Crom     3. Patrick Coone
2-9-1989     1. Anton Tak    2. Tonnie Akkermans      3. Theo Akkermans


1-9-1990   1. Niels van Elzakker     2. Rinus Ansems      3. Antoine Bok
6-7-1991   1. Francois Franse    2. John de Crom     3. Peter Prijs
5-9-1992     1. Eric de Crom     2. Peter Heeren      3. Rik Reinerink
4-9-1993      1. Wilfried Bastiaanse    2. Twan Schalk     3. Werner Boekhout
3-9-1994     1. Wilfried Bastiaanse    2. Peep Mikli (Estl)     3. Willem Jan Lambrechts
2-9-1995      1. Wilfried Bastiaanse      2. Twan Schalk     3. Henk van Hees
24-3-1996  1. Eddy Schurer     2.  Peter Heeren       3. Theo Akkermans Elite
22-3-1997      1. Jan van Velzen     2. Ton van der Stap       3. Maikel den Ouden Elite/neo



50 ste editie op zaterdag 21 maart 1998:
1. Ruud Havermans      2. Francois Franse       3. Remco Boonstoppel    Elite/neo


20-3-1999      1. Henk van Hees     2. Perry Bothof       3. Peter Duinveld Elite/neo


18-3-2000   1. John Leijs     2. Pascal Hermes      3. Francois Franse Elite/neo
17-3-2001    1. Richard Slabbekoorn      2. Ronald van der Tang      3. Chris Mulders    Elite/neo


Bron : PZC.
16 maart 2002
1. Ruud Zijlmans     2. Heerco Gorter       3. Wilfried Bastiaanse    Elite/neo


15-3-2003      1. Tom Cordes      2. Fulco van Gulik       3. Wilfried Bastiaanse   Elite/beloften
20-3-2004      1. Mike Allloo     2. Odwin Bink      3. Jean-Pierre Verstraeten    Elite/beloften
19-3-2005      1. Wilfried Bastiaanse     2. Odwin Bink      3. John Sulkers   Elite/beloften
18-3-2006      1. Marco Brus   2. John Leijs      3. Werner van Zimmeren   Elite/beloften
17-3-2007   1. Gerhard Klijnhout    2. Thijs Braber     3. Marcel Alma      Elite/beloften



15-3-2008     60 ste editie
  1. Sander Lormans      2. Rudy Vriend       3. Koos Jeroen Kers       Elite/beloften

14-3-2009   1. Coen Otterspeer     2. Arno Hartog     3. Wouter de Groot      Elite/beloften

20-3-2010    1. Jan Bos    2. Marc de Maar      3. Johnny van de Klooster   Elite/beloften


19-3-2011   1. Gerwin de Regt     2. Davy Jaspers     3. Koos Jeroen Kers     Elite/beloften
17-3-2012     1.   Jasper Asselman     2. Koos Jeroen      3. Rudy Vriend    Elite/beloften

65 ste editie:
23-3-2013      1. Ronald Roos (B)      2. Tom Vermeer      3. Lars van de Vall      Elite/beloften   

22-3-2014      1. Merijn Korevaar    2. Twan Castelijns      3. Patrick Bos      Elite/beloften
21-03 2015       1. Tom Vermeer (B)     2. Johan Berk      3. Tom Goovaerts (B)     Elite/beloften
19-03 2016      1. Lieven Anthonise       2. Koen van de Klundert      3. Robin Wennekes     Elite/beloften




18 maart 2017  
1. Thijs de Lange      2. Koen van de Klundert       3.  Arno Kleinjan Elite/beloften


17-03-2018     70 ste editie afgelast wegens sneeuwval, storm en gladheid.

Op donderdag 14 juni 2018 werd als jubileumronde (70)
een alternatief programma verreden voor junioren en de categorie sportklasse.


* Podium Junioren 2018:   
1. Hidde van Veenendaal     2. Roel van Sintmaartensdijk      3. Arjan Poleij



* Podium Sportklasse 2018:   
1. Robbert Schaap     2. Joren Bronkhorst      3. Erwin Meijer.




16 maart 2019   (71)    
1. Tim van Dijke       2. Arno Kleinjan      3. Stefan Laurijssen   

2020   geen wedstrijd wegens corona.  

18 september 2021     (72)
1. Remco Schouten    2. Jarri Stravers    3.Jarno Gmelich Meijling

19 maart 2022    (73)
1. Rico van Damme       2. Witten Anthonisse       3. Eelke Nikkels

18 maart 2023    (74)
1. Tim Bierkens       2. Klaas Mekema      3. Bram Dissel.   

16 maart 2024       75 ste editie
1. Roy Hoogendoorn       2. Klaas Meekma        3. Casper van der Woude.






Terug naar de inhoud