* Mick van Dijke - Zeeland op de Fiets

* Z E E L A N D OP DE FIETS *
Ga naar de inhoud
* Wielrennen : Mick van Dijke  (Colijnsplaat).

> Team Jumbo Visma & Team Visma | Lease a Bike  t.m. 2024.



* Mick van Dijke   (15-3-2000)
Team Visma | Lease a Bike *





* PROFS MICK & TIM VAN DIJKE
OPENDEN IN DECEMBER 2023 NIEUW BIKEPARK IN KAMPERLAND

* Foto : Jolanda Sandee *
Bij de opening van het bike - skillpark op Noord Beveland
waren de profrenners Tim en Mick van Dijke uit Colijnsplaat de speciale gasten.
De tweelingbroers van Team Jumbo Visma openden de prachtige sport accomodatie
door het bord met hun eigen naam te onthullen: het "Mick en Tim van Dijke Bikepark".
Na de opening werd een wedstrijd georganiseerd voor de ATB competitie Zeeland met 117 deelnemers.
(december 2023)









TOUR OF GUANGXI
MILAN VADER, PLOEGMAAT VAN BROERS VAN DIJKE, WINT WORLD TOUR ETAPPEWEDSTRIJD


Foto: Organisatie. Milan Vader kan de Chinese World Tour wedstrijd Gree-Tour of Guangxi op zijn erelijst zetten. De renner uit Middelburg won zondag de Koninginnenrit en pakte met deze prestatie de rode leiderstrui. In de resterende twee ritten verdedigde Vader met succes zijn toppositie. Het werd dus ver van huis de eerste profzege voor de 27 jarige beroepsrenner uit de hoofdstad van Zeeland. Het is meteen de eerste keer dat een Zeeuwse coureur een World Tour etappekoers wint.

2. Remy Rochus (Cofidis) op 6 sec.    3. Ethan Hayter (Ineos Grenadiers) op 11 sec.    4. Hugh Carthy  (EF Education EasyPost) op 14 sec. 5. Tim Wellens  (UAE Team Emirates) op 16 sec.
Zeeuwen: 57. Tim van Dijke op 5.32    98. Antwan Tolhoek op 24.21     102. Mick van Dijke op 27.08.
Punten:  1. Dries De Bondt  (Alpecin Deceuninck) 58 pnt    11. Milan Vader  15 pnt.
Ploegen (18):   1. Cofidis    11. Team Jumbo Visma  13. Lidl-Trek.   (17 oktober 2023)


De laatste etappe rond Guilin was nog even spannend. Oscar Onley, de nummer 11 in het klassement op 22 seconden, was mee geslopen in een vijfmans Belgisch getinte kopgroep die twee minuten voorsprong pakte. De teamgenoten van Milan Vader herstelden de situatie en op 45 km van de streep was de samensmelting een feit. Op dat moment kon leider Vader aan zijn triomftocht beginnen richting eindzege. Zijn jarige ploegmaat Olav Kooij (22) etaleerde zijn snelle benen en won de achtste rit in de massasprint met de tijd 3.34.50.  2. Juan Sebastian Molano  (UAE Team Emirates)   3. Ethan Hayter  (Ineos Grenadiers)    4. Arvid de Kleijn  (Tudor Pro Cycling)     5. Dusan Rajovic  (Bahrain Victorious)    Zeeuwen: 31. Milan Vader     32. Tim van Dijke     88. Mick van Dijke op  24 sec.     89. Antwan Tolhoek op 24 sec.   (17 oktober 2023)



Foto: Organisatie. Na de voorlaatste etappe mocht Milan Vader, Zeeuwse ploegmaat van de broers Van Dijke, voor de tweede keer de leiderstrui aantrekken in het huldigingsprogramma. In Guilin kwam de Jumbo Visma coureur op de 23 ste plaats over de streep in dezelfde tijd als winnaar Juan Sebastian Molano. In het algemeen klassement heeft ‘eerste man’ Vader 6 seconden voorsprong op Remy Rochas (Cofidis) en 14 tellen op Hugh Carthy van EF Education EasyPost  4. Tim Wellens  (UAE Team Emirates) op 16 sec.    5. Louis Barre  (Team Arkea Samsic) op 17 sec.

In de vijfde rit vanuit Liuzhou zaten de Nederlander Julius v.d. Berg en de Belg Dries De Bondt in de viermans vluchtgroep. Het aanvalskwartet kreeg wel 5 minuten maar dat was onvoldoende om dagsucces te kunnen behalen. De massasprint werd een sprintersbal met de 28 jarige Colombiaan Molano (UAE Team Emirates) als triomfator aan het feest na de langste etappe over 209 km.  2. Olav Kooij  (Jumbo Visma)    3. Tobias Lund Andresen  (Team DSM Firmenich)   4. Jonathan Milan (Bahrain Victorious)     5. Arvid de Kleijn  (Tudor Pro Cycling). Zeeuwen: 23. Milan Vader   49. Tim van Dijke    103. Antwan Tolhoek op 13.15     109. Mick van Dijke op 17.07. (16 oktober 2023)



Foto: Eurosport TV.   Milan Vader heeft op de valreep van het wegseizoen een klinkende zege behaald in de World Tour. Hij realiseerde een verrassende dubbelslag in de Tour of Guangxi. De 27 jarige Middelburger van Team Jumbo Visma won de koninginnenrit en werd na de vierde koersdag als nieuwe leider gehuldigd.

Vader liet op de slotklim naar Mashan Nongla Scenic Spot met een indrukwekkende versnelling zijn opponenten achter zich. Alle tegenstanders in een uitgedund peloton, w.o. Tim Wellens, Matteo Jorgenson en Ethan Hayter, reed hij overtuigend en vol overgave uit het wiel.


De Fransman Remy Rochas kwam nog dichtbij maar Vader hield knap stand en kwam met 2 seconden voorsprong als een verbaasde triomfator binnen. De klim naar de finish had een lengte van ruim drie kilometer met een gemiddelde stijging van 6,6 %.
De vlucht van de dag werd ingevuld door Zdenek Stybar, Julius Johansen (Intermarche Circus Wanty), Jensen Plotwright (Alpecin Deceuninck), Jens Reynders (Israel Premier Tech) en Changseng Sun van de Chinese selectie. Het kordate vijftal had echter geen schijn van kans in de turbulente slotfase.



* Zeeuwen:  66. Antwan Tolhoek op 5.05     67. Tim van Dijke op 5.08    85. Mick van Dijke op 7.55

* Algemeen klassement:   1. Milan Vader       2. Remy Rochas op 6 sec.      3. Hugh Carthy op 14 sec.    (15 oktober 2023)





Foto: Organisatie.  In de derde etappe over 134 km. was het dan toch raak voor Team Jumbo Visma. Olav Kooij (21) uit Numansdorp won na 3 uur wedstrijd de massasprint in Nanning. De Zuid Hollander etaleerde zijn snelle benen na een lastige finale op een lokale omloop met een klim van 11,8 %.
2. Rick Pluimers  (Tudor Pro Cycling)    3. Marijn van den Berg  (EF Education Easy Post)     4. Tobias Lund Andresen  (Team DSM Firmenich)    5. Lionel Taminiaux  (Alpecin Deceuninck).
Zeeuwen:    39. Milan Vader  z.t.    48. Tim van Dijke op 14 sec.      74. Mick van Dijke op 1.32     89. Antwan Tolhoek op 5.04.
(14 oktober 2023)



Op de tweede dag sprintte Jonathan Milan (foto) van Bahrain Victorious in havenstad Qinzhou naar de dagzege. De 23 jarige Italiaan die in 2024 bij Lidl-Trek gaat rijden won in een vlakke rit de massasprint na 149 km met de tijdnotering 3.15.53. 2. Arvid de Kleijn  (Tudor Pro Cycling)   3. Juan Sebastian Molano  (UAE Team Emirates)   4. Max Kanter  (Movistar)     5. Jhonatan Narvaez  (Ineos Grenadiers).
Zeeuwen: 29. Milan Vader   36. Tim van Dijke    81. Mick van Dijke  109. Antwan Tolhoek op 23 sec.  (13 oktober 2023)



Milan Vader van Jumbo Visma was in de openingsrit van de Tour of Guangxi de eerste binnenkomer van het kwartet Zeeuwen dat op de startlijst staat. De Middelburger eindigde in de massasprint op de 34 ste plaats.
In de etappe door havenstad Beihai gingen vier coureurs in de aanval. Dries de Bondt, Frederik Wandahl, Omer Goldstein en Louis Barre trapten naar 1,5 minuut maar deze marge bleek toch onvoldoende om dagsucces te kunnen boeken. Na de hergroepering op 15 km van de streep werden de sprinters in stelling gebracht. Routinier Elia Viviani (Ineos Grenadiers / foto) was de rapste na drie uur wedstrijd en 135 km op de teller. De 34 jarige Italiaan kon de tweede seizoenzege op zijn scorelijst zetten. 2. Jonathan Milan  (Bahrain Victorious)   3. Sam Bennett  (Bora hansgrohe)     4. Arnaud de Lie  (Lotto Dstny)   5. Olav Kooij (Jumbo Visma).
Zeeuwen, in dezelfde tijd als winnaar:  34. Milan Vader    48. Tim van Dijke    98. Mick van Dijke    105. Antwan Tolhoek.  (12 oktober 2023)






GP MONTREAL : MICK VAN DIJKE OP 12 MINUTEN.  WINST BRIT ADAM YATES

De 31 jarige Brit Adam Yates kan de GP Montreal op zijn toch al mooie scorelijst zetten. De routinier van UAE Team Emirates versloeg na 221 km en 4120 hoogtemeters zijn Franse medevluchter Pavel Sivakov. Mick van Dijke zat in een sterk uitgedund peloton dat bestond uit 60 binnenkomers in Montreal. De Zeeuwse coureur had op de 53 ste positie ruim 12 minuten achterstand. Broer Tim kon de topklassieker niet voltooien en kreeg een dnf achter zijn naam.


Uitslag:  1. Adam Yates   221 km - 5.54.02    2. Pavel Sivakov  (Ineos Grenadiers) op 3 sec.   3. Alex Aranburu  (Movistar) op 12 sec.   4. Valentin Madouas  (Groupama FDJ) op 12 sec.   5. Simone Velasco (Astana Qazaqstan Team) op 12 sec.  Beste Hollander:  39. Sam Oomen (Jumbo Visma) op 4.35.   (10 september 2023)








BELGISCHE WINST IN GP DE QUEBEC. KLASSERING VOOR BROERS VAN DIJKE.
Foto: TV.  De 21 jarige Belg Arnaud De Lie pakte in Canada de hoofdprijs in de 12 de editie van de GP de Quebec. De talenvolle coureur van Lotto Dstny won de massasprint na 201 km en de tijdscore 4.47.36.  Het is voor De Lie zijn eerste zege op World Tour niveau.  2. Corbin Strong (Israel Premier Tech)   3. Michael Matthews  (Team Jayco Alula)    4. Alex Aranburu  (Movistar)    5. Matej Mohoric (Bahrain Victorious).  Geklasseerd 137 coureurs.

Het wedstrijdbeeld werd in hoofdzaak bepaald door vier aanvallers van het eerste uur. Mattias Vacek, Mauri Vansevenant, Gianmarco Garofoli en David Lozano kregen ruim vier minuten voorsprong maar met de finale in zich kwam alles bij elkaar. In de ultieme slotfase rapporteerde de jury talrijke vluchtpogingen met de Fransman Benoit Cosnefroy als grootse kanshebber in de laatste kilometers. Uiteindelijk ging een complete groep richting finish in Quebec met een twintiger als triomfator.   
Zeeuwen:    70. Tim van Dijke op 1.43      102. Mick van Dijke op 5.20.     (8 september 2023)




BRETAGNE CLASSIC :
 
MICK VAN DIJKE IN DE AANVAL  -  TIM VAN DIJKE BESTE NEDERLANDER IN TOP 20

 
In de 87 ste editie van de Bretagne Classic rond Plouay reden Mick en Tim van Dijke van Jumbo Visma een sterke koers en behaalden een klassering in deze topwedstrijd over 258 km.

 
Mick vormde met de Zwitser Stefan Kung een vluchtduo. Hun aanval ontstond op de 1,1 km lange gravelstrook Les Helles. Ze pakten een voorsprong van ruim 1 minuut. Op 30 km van de aankomst moest van Dijke lossen bij zijn mede compaan. Kung werd later achterhaald door een elitegroep van ongeveer 20 coureurs.



 
Hieruit reden in de slotfase nog eens vier renners weg die de finale invulden. Frans kampioen Valentin Madouas (Groupama FDJ / foto) bleek de slimste en verschalkte zijn concurrenten in een lange sprint. De 27 jarige coureur kon juichen na ruim 6 uur en het bedwingen van 4200 hoogtemeters.   2. Mathieu Burgaudeau  (TotalEnergies)  z.t.    3. Felix Grosschartner  (UAE Team Emirates)  z.t.    4. Stefen Kung  (Groupama FDJ) op 1 sec.   5. Jasper de Buyst   (Lotto Dstny) op 17 sec.

In een uitgedund peloton dat een achterstand had van 35 seconden was Tim van Dijke de eerste Nederlander op de 17 de plaats.
Bij broer Mick waren de krachten weggevloeid na zijn intensieve vlucht met Kung.
Hij kwam binnen op ruim tien minuten op positie 77.
De jurygroep van UCi rapporteerde 88 binnenkomers in Plouay.    (3 september 2023)











RENEWI TOUR : EINDWINST TIM WELLENS  -  MICK VAN DIJKE OP 13 MINUTEN

Foto: Organisatie.  Op de slotdag steeg Mick van Dijke 24 posities in het algemeen klassement en eindigde op ruim 13 minuten van de 30 jarige triomfator Tim Wellens op de 71 ste plaats.
 
Eindklassement:  1. Tim Wellens  (UAE Team Emirates)   15.51.52     2. Florian Vermeersch  (Lotto Dstny) op 23 sec.   3. Yves lampaert (Soudal Quick Step)  op 23 sec.    4. Jasper Stuyven  (Lidl-Trek) op 30 sec.    5. Mike Teunissen  (Intermarche Circus Wanty) op 31 sec. 128 renners geklasseerd.
 Ploegen (22):  1. UAE Team Emirates      18. Team Jumbo Visma / Mick van Dijke.   (27 augustus 2023)


 

In de laatste rit van Riemst naar Bilzen gingen de renners in overleg met de organisatie aangaande de veiligheid. De woordvoerders van het ontevreden peloton stelden dat enkele passages gevaar konden opleveren. Er volgde een aanpassing naar tevredenheid en de wedstrijd werd hervat. Door de rennersstaking werden alle bonifcatie seconden weggenomen en de klassementstijden op vijf kilometer van de finish opgenomen.
 
Matej Mohoric (28 / foto) van Bahrain Victorious won de sprint na vier uur koers.   2. Matteo Trentin  (UAE Team Emirates)    3. Soren Kragh Andersen  (Alpecin Deceuninck)       4. Jasper de Buyst  (Lotto Dstny)      5. Arnaud De Lie  (Lotto Dstny)     51. Mick van Dijke op 7 sec.  (27 augustus 2023)



De Australische renner Sam Welsford (foto) won zaterdag de vlakke etappe van Beringen naar Peer. Na een hectische finale met enkele zware valpartijen won de 27 jarige coureur van Team DSM Firmenich de massaspurt.
Direct na de start gingen vier Belgen in de aanval:  Ceriel Desal, Ludovic Robeet, Aaron Van Poucke en Kamiel Bonneu. Op het lokale circuit in Peer volgde al snel een algemene hergroepering. Voor en tijdens de populaire Green Kilometer op 14 km van de streep ging het tempo de hoogte in en zorgde voor onrust in de groep.
Sam Welsford zette zich in de etalage tijdens de massale aankomst in het dorpscentrum. De troostprijzen werden na 179 km. ingevuld door Olav Kooij,, Jasper Philipsen, Tim Merlier en Arnaud De Lie. Mick van Dijke hield zich knap staande in het sprintgeweld en kwam als 36 ste binnen.  (26 augustus 2023)




Foto: Organisatie.  Bij de formatie Intermarche Circus Wanty was het vrijdag dubbel feest. Mike Teunissen won de koninginnenrit in Geraardsbergen en de Nederlander vierde zijn 31 ste verjaardag.
Het was op de derde dag een zware etappe over 171 km. door de Vlaamse heuvelzone met o.m. de Berendries, Bosberg en De Muur in het routeschema. In de slotfase kwamen de routiniers in de spits. Vanuit een kleine groep etaleerde Mike Teunissen zijn vorm met enkele demarrages. De tweede poging was raak en op de finishstrook van de Vesten kon hij na een solo van 1300 meter de jagers net achter zich houden.
2. Tim Wellens  (UAE Team Emirates)   3. Axel Zingel  (Cofidis)      4. Marc Hirschi   (UAE Team Emirates)     5. Arnaud De Lie   (Lotto Dstny)   140. Mick van Dijke op 12.16.     (25 augustus 2023)



Foto: Johan Balleur.    Met een dubbelslag in Zeeuws Vlaanderen pakte de 19 jarige Joshua Tarling de eerste plaats in de Renewi Tour. Het Britse toptalent van Ineos Grenadiers flitste naar de zege in de tijdrit door Sluis en mocht bij de huldiging de leiderstrui aantrekken.
Tarling raasde met een gemiddelde van ruim 54 km per uur richting hoofdprijs en zette na 13,6 km. 15.05 op de digitale juryklok in het centrum van de gezellige Zeeuws Vlaamse vestingstad van burgemeester Marga Vermue.
2. Tim Wellens  (UAE Team Emirates) op 14 sec.    3. Yves Lampaert  (Soudal Quick Step) op 18 sec.      4. Jasper Stuyven  (Lidl-Trek) op 19 sec.    5. Florian Vermeersch  (Lotto Dstny) op 21 sec.
Beste Hoillander:  7. Daan Hole  (Lidl-Trek) op 23 sec.   Mick van Dijke nestelde zich in de subtop na een gemiddelde van 51.321 km.. Op de 32 ste plaats was het verschil met generatiegenoot Tarling 49 seconden.  (24 augustus 2023)


* Burgemeester Marga Vermue & Gedeputeerde Jo-Annes de Bat
met winnaar Joshua Tarling in Sluis.





Foto: Organisatie.  In de eerste etappe vanuit kustplaats Blankenberge hield Jasper Philipsen het hoofd koel, bleef overeind en sprintte in alle hectiek naar de dagzege in Ardooie. De 25 jarige 'Vlam uit Ham' van Alpecin Deceuninck versloeg alle andere rappe mannen na een zonovergoten rit door Vlaanderen over een afstand van 182 km die bijna 4 uur in beslag nam.
2. Tim Merlier   (Soudal Quick Step)      3. Olav Kooij  (Jumbo Visma)     4. Arnaud De Lie  (Lotto Dstny)    5. Dylan Groenewegen  (Jayco Alula)    81. Mick van Dijke  z.t. als winnaar. De vlucht van de dag bestond uit vijf avonturiers: Ludovic Robert,  Ceriel Desal, Alessandro Covi, Jonas Rutsch en Aaron Van Poucke.   (23 augustus 2023)






BEMER CYCLASSICS ROND HAMBURG : MICK VAN DIJKE 77 STE

 
In Hamburg won de Deen Mads Pedersen (Lidl-Trek / foto) na een knotsgekke finale de Bemer Cyclassics. De 27 jarige allrounder verraste met de streep in zicht alle concurrenten na een snelle wedstrijd van 4,5 uur.    2. Danny van Poppel (Bora hansgrohe)    3. Elia Viviani  (Ineos Grenadiers)     4. Arnaud Demare  (Arkea Samsic)    5. Laurence Pithie (Groupama FDJ).
 Zeeuwen: 39. Tim van Dijke  z.t. als winnaar.    77. Mick van Dijke op 2.42.  Geklasseerd: 138 renners.  (20 augustus 2023)






* NK PROFS SITTARD - GELEEN:
* TWEE ZEEUWEN IN VLUCHT VAN DE DAG
* TOP 10 MICK VAN DIJKE

De Zeeuwen Timo de Jong (Goes) en Jochem Kerckhaert (Schoondijke) reden tijdens de eerste fase in een vluchtgroep die in het tropische Limburg een mooie voorsprong realiseerde. Bij 60 km. op de dichtbevolkte Kruisberg zaten de koplopers Robert Gesink, Olav Kooij, Timo de Jong, Jasper Haest, Jochem Kerckhaert op een ruime marge van ruim twee minuten. Tien kilometer verder was het verschil al fors gestegen. Na 110 km. kantelde de titelstrijd toen het peloton vaart ging maken.

Met nog 90 km voor de boeg moest Timo de Jong lossen bij de vluchters. Het kwartet vooraan bleef goed ronddraaien en kon zich nog steeds handhaven. Inmiddels was het peloton flink uitgedund tot ruim 60 man. Jochem Kerckhaert reageerde in de slotfase attent door aan te sluiten bij de achtervolgers. De geformeerde tien mans kopgroep met de Zeeuws Vlaming viel echter uit elkaar toen de demarrages elkaar snel opvolgden met van der Poel als animator.


De topper van Alpecin Deceuninck kon echter niet wegkomen. Toen Dylan van Baarle (Jumbo Visma / foto) demarreerde bleef van der Poel zitten in het groepje en nam geen initiatief meer. Vluchter van Baarle (31) zat toen in een riante positie en kon dan ook de slimme tactiek van de geel/zwarte brigade na 220 km en 5 uur wedstrijd bekronen met de Nederlandse titel.

2. Olav Kooi  (Jumbo Visma) op 36 sec.    3. Mathieu van der Poel  (Alpecin Deceuninck) op 39 sec.     4. Bart Lemmen   (Human Powered Health) op 57 sec.   5. Jasper Haest  (VolkerWessels Cycling) op 1.04   6. Marijn v.d. Berg  (EF Education Easy Post) op 1.40    7. Mick van Dijke  (Jumbo Visma) op 2.12    8. Frank van den Broek  (Abloc CT) op 2.17     9. Koen Bouwman  (Jumbo Visma) op 2.18     10. Mike Teunissen  (Intermarche Circus Wanty) op 2.18.
 Zeeuwen:  19. Jochem Kerckhaert op 2.42     24. Tim van Dijke op 7.11     42. Nick v.d. Lijke op 8.23
 Deelnemers gestart: 92.   Uitvallers: 42.       (25 juni 2023)







* RONDE VAN ZWITSERLAND: "WE RIDE FOR YOU, GINO"
* EINDZEGE MATTIAS SKJELMOSE (TREK SEGAFREDO)

Na zeven koersdagen werd Mattias Skjelmose (foto) als eindwinnaar gehuldigd van de Ronde van Zwitserland. De 22 jarige Deense renner van Trek Segafredo had een kleine voorsprong op zijn taaiste tegenstander Juan Ayuso van UAE Team Emirates. Na ruim 21 uur op de fiets stond een verschil van slechts 9 seconden op de juryklok.  3. Remco Evenepoel (Soudal Quick Step) opo 45 sec.    4. Wilco Kelderman  (Team Jumbo Visma) op 2.09     5. Romain Bardet   (Team DSM) op 2.41.  

Mick van Dijke (Team Jumbo Visma) uit Colijnsplaat kon tussen de wereldtoppers en Tour renners brede ervaring opsnuiven en meenemen in zijn reiskoffer richting thuisprovincie. De Bevelander eindigde in de middenmoot op de 56 ste plaats met een marge van 48.46 op triomfator Skjelmose. van Dijke behaalde zijn beste resultaat op de eerste dag met een 26 ste plaats in de tijdrit. Verder noteerde hij de klasseringen 80, 68, 98, 77, 47 en 50. Ploegenklassement (20):  1. AG2R Citroen Team    10. Team Jumbo Visma. De koersdirecteur rapporteerde 110 coureurs het algemeen klassement.



Foto: Eurosport.  Het overlijden van Gino Mader tijdens de Ronde van Zwitserland raakte de hele wielerwereld. De talentvolle Zwitser kwam tijdens de Ronde door zijn thuisland zwaar ten val in een afdaling en overleed een dag later aan zijn verwondingen. Renners, ploegleiders en organisatoren zaten vol emotie en reageerden aangeslagen. Alle etappes werden uitgereden maar soms in een alternatieve vorm zonder wedstrijdelement.
Foto: In de etappe op vrijdag werd de laatste 30 km, met de ploeg van Bahrain Victorious op kop, geneutraliseerd afgelegd. Deze formule vormde een indrukwekkend eerbetoon aan de gestorven coureur die zeer geliefd was in het hele peloton. De organisatie had de finishboog in aankomstplaats Oberwil Lieli vervangen door een foto van Mader met de tekst 'We ride for you, Gino'.   (16 juni 2023)









RONDE VAN NOORWEGEN : TOP 20 MICK VAN DIJKE IN EINDKLASSEMENT

In de Tour of Norway, met een proloog en 3 etappes, sprintte Mick van Dijke twee keer naar een top 10 notering. De renner van Jumbo Visma belandde met deze resultaten op de zestiende plaats in het eindklassement. Van Dijke kon zijn achterstand op de 21 jarige Britse triomfator Ben Tulett (Ineos Grenadiers / foto) beperken tot 56 seconden.
2. Magnus Sheffield  (Ineos Grenadiers) op 5 sec.  3. Thibau Nijs  (Trek Segafredo) op 23 sec.    4. Attila Valter  (Jumbo Visma) op 24 sec. 5. Alexander Kamp  (Tudor Pro Cycling) op 30 sec.
 
Zeeuwen:    16. Mick van Dijke  (Jumbo Visma) op 56 sec.     25. Nick van der Lijke  (Leopard Togt) op 1.19     82. Tim van Dijke  (Jumbo Visma) op 12.01.  Geklasseerd 108 coureurs.
Ploegen (19):     1. EF Education Easy Post    2. Team Jumbo Visma      14. Leopard Togt.      Puntenklassement:    1. Thibau Nijs       10. Mick van Dijke.  (29 mei 2023)







TOP 30 MICK VAN DIJKE IN VIERDAAGSE DUINKERKE



Na de slotrit van de 67 ste editie van de Vierdaagse van Duinkerke werd Romain Gregoire (foto) van Groupama FDJ als winnaar gehuldigd. De nog maar 20 jarige renner eindigde ook in het jongeren klassement op de eerste positie en zat in Noord Frankrijk ruim 21 uur op de fiets om de overwinning binnen te halen.  2. Kasper Asgreen  (Soudal Quick Step) op 13 sec.    3. Cees Bol  (Astana Qazaqstan Team) op 13 sec.  4. Olav Kooij  (Team Jumbo Visma) op 17 sec.   5. Brent van Moer  (Lotto Dstny) op 20 sec.  30. Mick van Dijke op 3.28. Etappe resultaten: 27, 62, 8, 75, 32 en 23.   Ploegen (18):  1. Team Jumbo Visma.   (21 mei 2023)







GEEN KLASSERING MICK VAN DIJKE BIJ RENTREE
IN CLASSIC BRUGGE - DE PANNE 2023.

Foto: Freddy Scheele. De 23 jarige Mick van Dijke heeft na het herstel van een hardnekkige knieblessure zijn rentree gemaakt bij Team Jumbo Visma. Op woensdag 22 maart pakte de Zeeuw de koersdraad weer op en startte in de Belgische wedstrijd Classic Brugge - De Panne door Vlaanderen. Van Dijke kwam door gebrek aan voldoende koersritme op de dnf lijst terecht.
Vorig jaar reed de coureur uit Colijnsplaat een interessant voorjaar met presentie in o.m. de topklassiekers Ronde van Vlaanderen (75 ste) en Parijs - Roubaix (104 de / foto). Verder o.m. de zesde plaats in het eindklassement van de ZLM Tour door zijn thuisprovincie. (22 maart 2023)








* TOP 10 ZLM TOUR 2022

Mick van Dijke eindigde in de ZLM Tour door Zeeland en Noord Brabant op de zesde plaats in het eindklassement.
Hij strandde op 43 seconden van zijn winnende ploeggenoot Olav Kooij (21) uit het Zuid Hollandse Numansdorp.  
2. Jakub Mareczko   (Alpecin Fenix) op 28 sec.      3. Aaron Van Poucke   (Sport Vlaanderen Baloise) op 34 sec.



* Foto: Zeeland op de Fiets.nl
Broers van Dijke bij de start in Veere.

Resultaten Zeeuwse etappes:
Kapelle - Kapelle  60 ste.      
Veere - Goes  10 de.






Terug naar de inhoud