* Veld / Strand : Kampioenschappen EK - WK - NK.

WK VELDRIJDEN 2021 OOSTENDE :
TIM VAN DIJKE (COLIJNSPLAAT) TIENDE

Foto's : Zeeland op de Fiets.nl
De Zeeuw Tim van Dijke (foto) reed een sterk WK en kon met een top 10 klassering afsluiten. Voor de 20 jarige renner van Jumbo Visma Development een mooi resultaat op de zware omloop langs de kust bij Oostende. De jonge coureurs kregen te maken met lage temperaturen en een forse (tegen)wind als extra tegenstander.

Volgens zijn reactie in de PZC was de titelstrijd voor hem een kampioenschap met twee gezichten: Ik had een waanzinnige eerste helft van de wedstrijd. Maar ik ben teleurgesteld in mezelf door mijn veel minder goede tweede helft. In de opening was het wel even schakelen voor mij: van bijna als laatste weg zijn naar vooraan meedoen. En ik merkte dat ik op het strand echt goed was. Daar kon ik mijn grote motor aanspreken. In een van de gladde bochtjes in het gras viel ik. Ryan Kamp ging mij toen voorbij. Ik deed er alles aan om niet te veel terrein te verliezen, wat me best veel kracht kostte. Toen ik vervolgens van die heel lange brug het zand in reed, was ik daardoor even niet zo scherp en vloog ik over mijn stuur heen. Aan de ene kant ben ik wel tevreden. Dit was pas mijn vierde wedstrijd ooit in het zand en ik heb weer verder bijgeleerd. Door dit WK brandt bij mij het vuur alleen maar harder. Ik weet dat er volgende winter nog meer uit te halen is.

EK VELDRIJDEN NOVEMBER 2020 ROSMALEN
TOP 5 SHIRIN VAN ANROOIJ BIJ BELOFTES


Met nog twee ronden te gaan koos Puck Pieterse voor een overtuigende solo. De 17 jarige inwoonster van Amersfoort kon haar vlucht afronden met de gouden medaille. Bij het zonnige EK in het Brabantse Rosmalen stonden 22 meiden uit 7 landen op het startblad.

Uitslag EK Veld Belofte Vrouwen.
1. Puck Pieterse 40.56 2. Blanka Vas 3. Manon Bakker 4. Aniek van Alphen 5. Shirin van Anrooij (Kapelle / foto) op 44 sec. 6. Fem van Empel 7. Francesca Baroni 8. Sara Casasola 9. Anna Kay 10. Gaia Realini. EK VELDRIJDEN 2020 ROSMALEN
TOP 10 BELOFTE TIM VAN DIJKE


Bron : Jumbo Visma Development Team
Uitslag: 1. Ryan Kamp 51.28 2. Thomas Mein op 12 sec. 3. Cameron Mason op 12 sec. 4. Kyle Agterberg op 52 sec. 5. Pim Ronhaar op 1.15 6. Tim van Dijke op 1.32 27 deelnemers.

Vrouwen Elite : 1. Ceylin del Carmen Alvarado 40.45 2. Annemarie Worst 3. Lucinda Brand 4. Denise Betsema 5. Perrine Clauzel. 26 deelneemsters.

Mannen Elite : 1. Eli Iserbyt (Pauwels Sauzen Bingoal) 2. Michael Vanthourenhout 3. Lars van der Haar (foto) 4. Laurens Sweeck 5. Toon Aerts. 31 inschrijvingen. (7/8 november 2020)
ZILVEREN EK MEDAILLE VOOR ANNE TERPSTRA

Archieffoto. Anne Terpstra reed op het EK voor Elites in Zwitserland naar de zilveren medaille. Pauline Ferrand - Prevot mocht de regenboogtrui ophalen bij de huldiging in Monte Tamaro. De Francaise pakte de hoofdprijs na een indrukwekkende solo vanaf de eerste omloop. Na de start gingen drie rensters op avontuur. Wereldkampioene Ferrand - Prevot, Nederlands kampioene Anne Terpstra en Evie Richards die onlangs zegevierde in de Wereldbeker in Nove Mesto. Ferrand - Prevot koos toen voor de aanval en haar voorsprong werd steeds groter. Bij de finish na 70 minuten was het verschil opgelopen tot 40 seconden. Anne Terpstra werd netjes tweede en de bronzen plak ging om de nek van de Oekrainse Yana Belomoina met een achterstand van 55 seconden.

Beloften U23 1. Joel Roth (Zwitserland) 2. Vital Albin (Zwitserland) 3. Juri Zanotti (Italiƫ) 7. Mick van Dijke (Team Jumbo Visma)
DIDI DE VRIES (WILHELMINADORP)
ZEVENDE OP EUROPEES KAMPIOENSCHAP XCE

Foto: Organisatie UEC. De Vries over haar wedstrijd in Zwitserland: "Ik reed een 8e kwalificatie tijd en kwam gemakkelijk door de eerste heats. Ik voelde mij sterk en was gebrand op een medaille. In de halve finale moest ik tegen de Zwitsere prof Linda Indergand en de Fransen Coline Clauzure (voormalig wereldkampioene) en Isaure Medde (zilver op WK vorig jaar). Ik wist dat het lastig ging worden, maar ik voelde mij goed en was klaar om er vol voor te gaan. In de start week Clauzure flink van haar lijn af waardoor Linda en ik in de verdrukking kwamen. Ik moest in de remmen om niet op een stoeprand te knallen. Met zeker 3 fietslengtes achterstand begon ik alsnog aan mijn heat.
Boven aan de klim had ik het groepje al bijgehaald en ging ik de afdaling in op een 2e plaats. Zij aan zij met Isaure Medde. Door een vals manoeuvre van haar knalde ik met volle snelheid op een boom. Ik was zo geschrokken dat ik daarna nog wat fouten maakte en mijn plaats naar de finale kwijt was. Ik moest de kleine finale rijden voor plaats 5 t/m 8. Na een 2e actie van Medde op dezelfde plaats was een 7e plaats het hoogst haalbare. Voor mij een teleurstelling gezien een 7e plaats niet is waar ik voor gekomen was. Maar als je het relativeert is een 7e plaats op een Europees Kampioenschap zeker iets om trots op te zijn. Vorig jaar behaalde ik nog een 9e plaats". (17 oktober 2020)

TOP 25 MILAN VADER OP WK MOUNTAINBIKE IN OOSTENRIJKSE LEOGANG
Beloften U23 mannen
71 geklasseerden.
1. Thomas Pidcock (Engeland) 1.08.15
2. Christopher Blevins (USA) op 1.52
3. Joel Roth (Zweden) op 3.05

31. Mick van Dijke op 1 ronde
Vrouwen elite
1. Pauline Ferrand Prevot (Frankrijk) 1.27.33 derde wereldtitel
2. Eva Lechner op 3.01
3. Rebecca Mc Connell op 3.01

Anne Terpstra (archieffoto) verliet de titelstrijd wegens klachten aan de luchtwegen
Mannen elite
92 deelnemers.
1. Jordan Sarrou (Frankrijk / 28 jaar)
2. Mathias Fluckiger op 45 sec.
3. Titouan Carod op 55 sec.

23. Milan Vader op 4.27.
Foto's Facebook De 24 jarige Zeeuw startte furieus en pakte een behoorlijke voorsprong in de eerste omloop. Toen de concurrentie in zijn wiel kwam probeerde Vader zijn positie in de spits te handhaven. Na enkele valpartijen verloor hij echter steeds meer tijd maar eindigde nog wel in de top 25.

Commentaar Vader: Geef nooit op. Vandaag gestreden tot de finish, maar dit was het. P23 is niet het resultaat waar ik op gehoopt had maar weer, elke ervaring telt en wat je ermee doet is waar je het verschil maakt. Geweldig om mensen rond me te hebben die dit proces ondersteunen. Dikke merci aan team knwu en team kmcorbea. (10 oktober 2020)
NK MOUNTAINBIKE
MILAN VADER EN ANNE TERPSTRA NATIONAAL KAMPIOEN

Voor beiden een mooie opsteker in de voorbereiding op de Olympische Spelen die in 2021 worden georganiseerd als de Covid pandemie hopelijk is uitgedoofd.


Foto: Inez Hoppe
Bij de vrouwen kon Anne Terpstra (foto) voor de zesde keer de nationale driekleur aantrekken. De Bevelandse Didi de Vries (Wilhelminadorp) kwam als vijfde over de finish.