* Heinkenszand Criterium - Zeeland op de Fiets

* Z E E L A N D OP DE FIETS *
Ga naar de inhoud
* Wielrennen  :  Heinkenszand  >  Criterium TMZ.





vrijdag 5 juli
Heinkenszand      Wielrennen TMZ       
* Kermiskoers   Avondcriterium *

Programma 2024:     18.00    SP       19.00  Amateurs       20.30 D categorie.




Parcours:
Dorpsstraat     Eendvogelstraat     Zangvogelstraat    Julianastraat

Start/finish: Dorpsstraat thv v.d. Biltplein.







* VEEL ZEEUWSE WINNAARS IN AMATEURONDE HEINKENSZAND VANAF 1954.

* GLENN VAN NIEROP BESTE AMATEUR IN 2023.



Na het eerste amateurcriterium in Heinkenszand op 10 juli 1954
werd de 22 jarige Belg Gentiel Saelens (foto) uit Zelzate als winnaar gehuldigd.
De troostprijzen kwamen in handen van Renee Martens en Theo Timmermans.

19-5-1955      Adrianus Wuyts      Paul Rijnvos         Kees van de Zande
5-10-1955    Jan Westdorp      Jaap Huissoon       Rien Verhelst



7 juli 1956    
eerste rit:   1. Jaap Huissoon  (foto)     2. Jaap Bruggenkamp     3. Rien van Griensven   
  tweede rit:     1. Piet Damen       2. J. Kersten      3. Fred Liebrechts    
Eindklassement:
1. Jaap Bruggenkamp     2. Geurt Pos      3. Fred Liebrechts


19-4-1969    Anton Konings      Hennie van Zandbeek       Ad van Overveld

2-10-1971     Cees Koeken      Cees Priem      Henk van der Laar

5-8-1972     Cees Priem        Ton van der Spiegel      Aad van den Hoek

4-8-1973     Jan Raas      Wim de Waal      Henk Stander

3-8-1974     Toine van den Bunder      Cees van Dongen     Wim de Wilde

5-7-1975     Tonny Huijzen       Wim Lugtenburg     Bram Geense

7-8-1976      Leo van Vliet       Egon van Kessel       Henk Mutsaars




20-8-1977
1. Wim Jeremiasse (foto)   2. Thijs Fase      3. Jaap Courtin

26-8-1978     Charles Dietvorst      Johnny Verbeke      Jan de Groot

25-8-1979      Gerrit van 't Geloof      Thijs Fase       Wies van Dongen

12-7-1980      Mario van Vlimmeren       Wim Lugtenburg      Chris Hollemans

11-7-1981     Antoon van der Steen     John de Crom      Peter Hoondert

10-7-1982     Rene Boeren      Kees de Nooijer      Antoon van der Steen

9-7-1983     Cornelis Heeren      Cees Lazeroms      Nico van de Klundert



11-7-2003    Eric Vereecken  (foto)    Johan Peemen      Ronald Roos (B)      A amateurs

9-7-2004      Johnny van der Klooster      Rudy van Vlimmeren     Dennis Mesu     A amateurs

8-7-2005      Rudy van Vlimmeren      Michel Rommers     Peter Tol     A amateurs

7-7-2006     Rein-Jan Elenbaas     Matti de Baat      Johnny van der Klooster     A amateurs

6-7-2007      Tjitte van den Buys      Dennis Raadtgever      Maarten Janse     A amateurs

22-6-2008       Franky Weemaes (B)       Kevin Gideonse      Christof Smits     A amateurs

10-7-2009      Stephan Borsboom     Michel Rommers       Franklin Klaasse       A amateurs

10-7-2010      Johan Padmos      Stephan Borsboom       Kevin Gideonse      A amateurs

8-7-2011     Stefan Borsboom      Dennis Raadtgever     Kevin Gideonse      A amateurs



7 juli 2012
1. Sander Vleugel   (foto)   2. Joeri Kasper      3. Dennis Raadtgever    A amateurs

5-7-2013      Stefan Laurijssen     Willem Kegge     Peter de Winter    A amateurs

11-7-2014     Michel Reep       Edzard van Ewijk      Marcel Schroevers      A amateurs

10-07-15      Rik de Vree      Edzard van Ewijk     Eric Vereecken      A amateurs

08-07-16     Erik Boer      Gerard van Haaften      Wout Roos     A amateurs

07-07-17      Tim van Dijke       Jelle Veraart     Mick van Dijke       A amateurs

06-07-2018     Mick van Dijke     Thieme Van Ruymbeke      Rico van Damme   A amateurs




Foto Jacco Quist.        5 juli 2019       
1. Menno v.d. Zweep      2. Dante de Ruijsscher       3. Roy Guequierre      A amateurs.





8 juli 2022
TMZ Amateurs    1. Eloy Raas      2. Jasper van Cant     3. Diego Sandee



* GLENN VAN NIEROP (archieffoto) SNELSTE AMATEUR IN 2023 *

Zoals elk jaar was er weer veel publiek bij het TMZ criterium Ronde van Heinkenszand. Dit zorgde voor veel ambiance wat de 118 renners bij de wedstrijden konden waarderen.

Bij de Amateurs bepaalde een 5 man sterke kopgroep na halfkoers de wedstrijd al kregen ze nooit meer dan 35 seconden voorsprong. In een spannende sprint won Glenn van Nierop (Wieringerwerf) met minimaal verschil voor Eloy Raas (Goes). 3e werd Roy de Ryck (Essen(B)).  4. Peter de Braal   5. Stefan Laurijssen.



Bij de D-cat/Sportklasse triomfeerde Joachiem Raeymaekers uit Essen. De Belg versloeg zijn medevluchter Paul Elsten (Rucphen). Derde werd Sigi Feucht (Mariakerke/B).   4. Marcel v.d. Meulen.  Nick Wisse (Rilland / archieffoto) werd knap 5e en eerste Zeeuw.

Rens de Lange (Kapelle) was de winnaar bij de S/P categorie. Hier werd de Belg Kyran Goossens 2e en Patrick van Straten (Terneuzen) 3e.  4. Nathan Traas      5. Vincent Bouwens.    (7 juli 2023)






Terug naar de inhoud