* Criteriums Tholen - Zeeland op de Fiets

Zeeland op de Fiets
Ga naar de inhoud
* Fietshistorie Zeeland  :  Amateur Criteriums Tholen.

Bronnen : Sjaak den Herder (Middelburg), dag & weekbladen, diverse wielerarchieven.

Reacties : info@zeelandopdefiets.nl




KNWU BRADERIE RONDE VAN THOLEN
TROK VANAF 1975 VEEL RENNERS EN SUPPORTERS

EERSTE IN 1951:
Verslagen : Eendrachtbode.

De KNWU amateurronde van Tholen werd georganiseerd van 1975 t.m. 2001. De Bevelander Wim Jeremiasse was de eerste winnaar. Brabander Wilfried Bastiaanse kreeg de laatste zegebloemen op 24 augustus 2001. In 1951 werd voor de eerste keer een wielerwedstrijd verreden in Tholen, lees bovenstaand de voorbeschouwing met Zeeuwse favorieten.


 16-8-1975    
1. Wim Jeremiasse    2. Cees Spaans     3. Adrie Deusing

 
14-8-1976      1. Jan Jonkers    2. Johnny Konings      3. Jaak de Goede


 12-3-1977    1. Wim de Waal     2. Thijs Fase      3. C. van Bragt

 
25-8-1978      1. Mario van Vlimmeren      2. Wim de Waal      3. Johnny Verbeke
 
24-8-1979      1. Mario van Vlimmeren        2. Ad Prinsen          3. Krijn Sint Nicolaas
 
22-8-1980      1. Henk de Jong     2. Krijn Sint Nicolaas        3. Wim de Waal
 
28-8-1981      1. Thijs Fase      2. Johan Kuiken     3. Jac Sint Nicolaas



 21-8-1987      1. Heddie Nieuwdorp     2. Paul Barten     3. Willem-Jan van Loenhout

 
26-8-1988       1. Tonnie Akkermans     2. Nico van de Klundert     3. Andre de Bruin
 
25-8-1989       1. Mario van Vlimmeren      2. Robert Sienders       3. Heddie Nieuwdorp
 
24-8-1990      1. Rob Sienders     2. Bob Rasenberg      3. John de Crom

 
30-8-1991     1. Rob Sienders     2. Wilfried Bastiaanse        3. Jacco Schroevers
 
28-8-1992      1. Eric de Crom      2. Mark Varkevisser      3. Marc den Hoed
 
27-8-1993    1. Robert Sienders      2. Wilfried Bastiaanse      3. Eric de Crom


 26-8-1994    Grote Ronde van Tholen     
1.  Davy Dubbeldam      2. Robert Sienders    3.  Peter Hoondert

 
25-8-1995    Grote Ronde van Tholen  
1. Wilfried Bastiaanse      2. Twan Schalk       3. Pieter Stenger

30-8-1996    1. Glenn Holmes      2. Wilfried Bastiaanse     3. Henk van Hees    Elite
 
29-8-1997      1. Jurgen de Jong     2. Wilfried Bastiaanse     3. Nico van de Klundert     Elite/neo
 
28-8-1998      1. Wally Buurstede     2. Bart Marien     3. Patrick van Passel     Elite/neo
 
25-8-2000   1. Martijn Simons        2. Robert Sienders      3. Francois Franse    Elite/neo
 
24-8-2001     1. Wilfried Bastiaanse       2. Francois Franse    3. Martijn Simons     Elite/neo


 
 








ZEEUWSE WINNAARS IN RONDE VAN SMERDIEK
 
In Sint-Maartensdijk werd voor de eerste keer een wielerronde georganiseerd op 18 mei 1968. Bij de huldiging was winnaar Leo Bogers in gezelschap van Tonnie Barten (2) en Siem Berkhout (3).


Nap Hage (Sint-Maartensdijk / foto) en Thijs Fase (Oud-Vossemeer) zorgden voor Thools succes. Hage zegevierde in 1982 en 1983 en Fase reed in 1976 naar de zegebloemen in de Sportlaan.

Zeeuws Vlaming Toine van de Bunder (Ijzendijke) pakte drie keer op rij de hoofdprijs in 1973, 1974 en 1975. Ook veel Brabantse criterium specialisten reden regelmatig in de prijzen in de Ronde van de Smalstad.

 
31-5-1969    1. S. van Beers     2. Wil Luppers     3. Siem Berkhout
 
4-7-1970      1. Rini Jongeneelen     2. Wim Prinsen     3. Cees van Dongen
 
29-5-1971     1. Piet Kentenis     2. Ton Damen     3. Henk van Hooijdonck
 
27-5-1972    1. Henk Stander     2. Henk van Dongen    3. Piet Franken


26-5-1973     1. Toine van den Bunder     2. Nico Hendriks      3. Grant Thomas (GB)
 
13-7-1974      1. Toine van den Bunder     2. Thijs Fase       3. Hein Geldens
 
12-7-1975      1. Toine van den Bunder     2. Thijs Fase       3. Johnny Konings
 
10-7-1976      1. Thijs Fase      2. John Akkermans      3. Jan Hordijk
 
9-7-1977       1. Johan Kuiken      2. Ton ter Harmsel      3. Heddie Nieuwdorp
 
29-7-1978      1. Johnny Verbeke     2. Wil van Helvoirt      3. Rini Roks
 
28-7-1979      1. Wim de Waal      2. Heddie Nieuwdorp      3.Wim van Steenis



 
26-7-1980   1. Wim de Waal      2. Antoon van der Steen      3. Jack van der Toorn

 
25-7-1981      1. John de Crom      2. Thijs Fase      3. Pim Bosch
 
24-7-1982       1. Nap Hage       2. Theo Appeldoorn      3. Ronald Meijer
 
23-7-1983      1. Nap Hage     2. Henny Rovers       3. Edwin Rovers
 
21-7-1984      1. Harry Geeris        2. Jaap van de Breggen      3. Jack Nieuwkoop
 
20-7-1985     1. Peter Hofland       2. Antoon van der Steen     3. Nico van de Klundert
 
19-7-1986       1. Nico van de Klundert      2. Rob Sienders       3. Antoon van der Steen


 
18-7-1987      1. John de Crom      2. Nico van de Klundert       3. Angelo Polvarosa
 
16-7-1988       1. Martijn van Moorsel      2. Nico van de Klundert      3. Rob Sienders
 
15-7-1989   1. Wilco Zuijderwijk2.  Jan Goedendorp 3. Paul Barten



 21-7-1990     25 ste editie     1. Anton Tak     2. Bob Rasenberg      3. Niels van de Elzakker

 
20-7-1991      1. John de Crom      2. Pascal Vergeer       3. Peter Mol
 
18-7-1992      1. Davy Dubbeldam      2. Wilfried Bastiaanse      3. John-Paul van den Ameele
 
17-7-1993     1.Wilfried Bastiaanse      2. Robert de Poel       3. Ruud Havermans
 
16-7-1994       1. Tony de Jong      2. Jan Goedendorp       3. Ruud Havermans
 
15-7-1995      1. Bob Rasenberg      2. Wally Buurstede        3. Maikel den Ouden
 
20-7-1996     1. Theo Akkermans      2. Peter Mol      3. John Leijs     Elite
 
19-7-1997        1. Maikel den Ouden    2. Jerone Walters (Austr)     3. Wilfried Bastiaanse    Elite/neo


18-7-1998     1. Francois Franse  (foto)      2. Ruud Havermans      3. Peter Heeren      Elite/neo
 
17-7-1999        1. Johan Pemen      2. Arjan van Haaften      3. Jack Maurer      Elite/neo
 
15 juli 2000      35 ste (slot)criterium    
1. Wilfried Bastiaanse     2.Perry Bothof        3. Ronald Krijnen        Elite/neo



ZILVEREN SPELD KNWU IN 1991 VOOR ORGANISATOR MAS ANDRIESSE (SCHERPENISSE)


WIELERCOMITE SINT MAARTENSDIJK IN 2016 OPGEHEVEN   
Het wielercomite Sint-Maartensdijk dat sinds het laatste criterium in 2000 geen activiteiten meer organiseerde heeft bij de opheffing in 2016 het restant van de geldelijke bezittingen geschonken aan twee goede doelen. De comiteleden Koos v.d. Hoek en Cees Stoutjesdijk overhandigden 750 euro aan de Thoolse organisaties Vrienden van Siem en StaVoord6. De eerste Ronde van Sint-Maartensdijk werd verreden op 18 mei 1968 (zie artikel boven).








THOOLSE RENNERS THIJS FASE (1980) EN NAP HAGE (1982)
WINNEN KNWU RONDE VAN POORTVLIET

Op 23 mei 1980 won Thijs Fase (foto) de eerste Ronde van Poortvliet voor amateurs. De streekfavoriet uit Oud-Vossemeer was na 90 km draaien door de straten van het Thoolse dorp de snelste. De coureur van Wieler Vereniging Roosendaal WVR versloeg Toon van der Steen (Bruinisse) en Gerrit van Geloof (Oudenbosch).




Op de eerste deelnemerslijst in 1980 stonden 55 renners uit Zuidwest Nederland. Daarbij de Zeeuwse criterium specialisten Han Harinck, Wim Jeremiasse, Jan Poley, Cees Vleugel, Wim de Waal en Wim de Wilde. De Thoolse inbreng kwam van Thijs Fase, Martin v.d. Jagt en Dirk Uyl.







 18 juli 1981    
1. Chris Hollemans      2. John de Crom      3. Rene Boeren


  17 juli 1982      
1. Nap Hage       2.Wim de Waal        3.Thijs Fase

 
16-7-1983      1. Antoon van der Steen     2. Cees Vleugel      3. Ad Dekkers

 14-7-1984     1. Peter Hofland     2. Nico van de Klundert     3. Nap Hage

 13-7-1985      1. Peter Hofland     2. Antoon van der Steen      3.  Rudy van Vlimmeren

 12-7-1986      1. Tonnie Akkermans    2. Peter Hofland      3. John de Crom

 11-7-1987      1. Rudy van Vlimmeren     2. Peter Hofland     3. Thijs Fase

 9-7-1988      1. Rudy van Vlimmeren      2.Willem Jan van Loenhout      3. Cor de Jong

 8-7-1989       1. Hennie Rovers     2. Nap Hage      3.  Heddie Nieuwdorp

 14-7-1990     1. Nico van de Klundert     2.  Kees Schouwenaar     3. Pierre van Est

 13-7-1991       1. Peter Heeren     2. Paul Konings      3.  Jaap Viergever

 11-7-1992      1. Paul Konings     2. John Paul van den Ameele      3. Francois Franse

 10-7-1993     1. Wilfried Bastiaanse     2. John de Crom      3. Twan van Loon

 6-7-1996       1. Jan van Velzen      2. Rob Sienders     3. Eric de Crom    Elite

 11-9-2010      1. Ruud Zijlmans     2. Jacques Schuit      3. Roelof Tolman   A amateurs.

Een zesmans formatie onder leiding van voorzitter Rinus Quist had de koers over 53 ronden georganiseerd. Ze wilden met dit nieuwe fietsevenement de regionale wielersport in Oost Zeeland een impuls geven. Quist kreeg assistentie van Witte Andriesse (secretaris / Scherpenisse), Maarten Quist (penningmeester) en de leden Leen Poot, Gerard Verburg en de plaatselijke amateurrenner Dirk Uyl.

Het wielercomite Poortvliet organiseerde tevens veldritten rond het dorp en rolleravonden in cafe Tolrust. Bij deze fietsevenementen was altijd veel publiek uit Zeeland en West Brabant aanwezig. De deelnemers zorgden voor spannende wedstrijden en de kijkers genoten van de combi sport & gezelligheid.








TIM VAN DIJKE WINT 70 STE RONDE VAN OUD-VOSSEMEER IN 2019


Bij de openingseditie van de Ronde van Oud-Vossemeer op 31 augustus 1948 werd Brabander Wim van Est als winnaar gehuldigd. Het programma van de 30 ste ronde in 1978 bestond uit een ploegentijdrit en criteriums.

Twee plaatselijke renners reden naar de hoofdprijs: Thijs Fase van Wieler Vereniging Roosendaal WVR was de rapste in 1981 en Ruud Havermans won in 1998 de 50 ste uitgave.  Foto:  Tim van Dijke (Colijnsplaat) was succesvol in 2019 bij de laatste jubileumronde (70).



Foto : Jacco Quist


Podium Ronde van Oud-Vossemeer.
 
31-8-1948   1. Wim van Est     2. Rien van de Veeken    3. Gerrit Voorting
 
16-7-1949     1. Wout Wagtmans     2. Alfons Guns     3. Piet Verwijmeren
 
29-7-1950     1. Jos Suykerbuyk     2. Adrianus Braspennincx      3. Piet Verwijmeren
 
14-7-1951      1. Jos Suykerbuyk     2. Jacques Mangelaars     3. Cees Aanraad
 
19-7-1952     1. Henk Kuitwaard      2. Rien Verhelst      3. Jan Konings
 
31-7-1954     1. Anton Bergmans     2. Piet de Bruin     3. Piet Damen
 
30-7-1955     1. Piet van Est        2. Jo de Roo       3. Leo van der Pluym     plus onafhank.
 
28-7-1956      1. Henk van de Broek      2. Adrianus Braspennincx     3. Piet de Bruin
 
24-8-1957      1. Cees van Amsterdam     2. Adrie Roks      3. Jacques Vrancken
 
20-9-1958      1. Piet van Hees       2. Ab van Egmond       3. Gerrit van Straaten     plus onafhank.
 
29-8-1959      1. Cees Lute      2. Cees van Amsterdam      3. Dick Groeneweg    plus onafhank.
 
30-7-1960     1. Cees Lute     2. Piet van Hees      3. Leo Timmermans       plus onafhank.

 
29-7-1961   1. Jan Pieterse    2. Henk Peters      3. Kees Verberkt        plus onafhank.
 
28-7-1962      1. Ko Tolhoek     2. Jan Verburg      3. Gerard van Lith    plus onafhank.
 
25-7-1963     1. Nico Lute      2. Jack van der Kloot     3. Ted Greuter
 
1-8-1964      1. Rinus van de Klooster     2. Daan Holst      3. Piet Cooremans
 
14-8-1965      1. Jan Boode      2. Andre van Haaren       3. Rini Huybregts
 
30-7-1966      1. Frits Hogerheide     2. Rini Huybregts      3. Cees Rentmeester
 
15-7-1967      1. Rene Pijnen     2. Piet Kettenis      3. Bert Broere
 
3-8-1968      1. Cees van Dorst     2. Leen Poortvliet       3. Adri Wouters
 
26-7-1969    1. Evert Diepenveen     2. Joop Zoetemelk      3. Rudie Liebrechts
 
25-7-1970   1. Cees Koeken     2. Gerrit de Wit      3. Bart Solaro


 31-7-1971   1. Wim de Waal     2. Piet van Katwijk    3. Sjef van den Burgh
 
29-7-1972      1. Wim de Waal     2. Peter van den Donk     3. Cees Priem
 
28-7-1973     1. Mathieu Dohmen    2. Jan Aling      3. Roy Schuiten
 
27-7-1974      1. Toine van den Bunder     2. Cees van Dongen     3. Jan Raas
 
26-7-1975    1. Mathieu Dohmen     2. Wim Lugtenburg      3. Ad Tak
 
31-7-1976      1. Cees Spaans     2. Gerrie van Gerwen      3. Thijs Fase
 
30-7-1977     1.  Jos Lammertink    2. Ad Tak      3. Piet Franken
 

 
21-7-1978      30 ste editie  
Ploegentijdrit     
1. Willebrord Wil Vooruit     2.  W.V. Roosendaal     3. De Windmolens  
 
21-7-1978    1. Cees de Brouwer    2. Peter Koppert     3. Willie de Laat
 
22-7-1978      1. Ad Tak     2. Wim de Waal    3. Adrie van der Poel
 


 
21-7-1979      1. Peter Godde     2. Arie Versluis       3. Rene van de Broek
 
19-7-1980     1. Wim de Waal      2. Antoon van der Steen     3. Adrie van der Poel



 27-6-1981     1. Thijs Fase     2. Gerrit van 't Geloof     3. Rene Boeren
 
19-6-1982     1. Henk van Weers       2. Johan Lammerts      3. Nap Hage
 
18-6-1983     1. Antoon van der Steen    2.  Cornelis Heeren     3. John Pirard
 
7-7-1984     1. Peter Hofland     2. Edwin Rovers      3. Martin Iriks
 
10-8-1985  1. Jacques van der Poel     2.  Kees de Nooijer      3. Karel van Goethem
 
9-8-1986    1. Henny Rovers    2. Rob Sienders      3. Eddy van Dongen
 
29-8-1987    1. Peter Heeren    2. Johan Melsen     3. Raymond Meijs
 
3-9-1988   1. Kees Hopmans     2. John de Crom     3. Patrick Coone
 
2-9-1989     1. Anton Tak    2. Tonnie Akkermans      3. Theo Akkermans
 
1-9-1990   1. Niels van Elzakker     2. Rinus Ansems      3. Antoine Bok



 6-7-1991   1. Francois Franse    2. John de Crom     3. Peter Prijs
 
5-9-1992     1. Eric de Crom     2. Peter Heeren      3. Rik Reinerink
 
4-9-1993      1. Wilfried Bastiaanse    2. Twan Schalk     3. Werner Boekhout
 
3-9-1994     1. Wilfried Bastiaanse    2. Peep Mikli (Estl)     3. Willem Jan Lambrechts
 
2-9-1995      1. Wilfried Bastiaanse      2. Twan Schalk     3. Henk van Hees
 
24-3-1996  1. Eddy Schurer     2.  Peter Heeren       3. Theo Akkermans Elite
 
22-3-1997      1. Jan van Velzen     2. Ton van der Stap       3. Maikel den Ouden Elite/neo


50 ste editie op zaterdag 21 maart 1998:
1. Ruud Havermans      2. Francois Franse       3. Remco Boonstoppel    Elite/neo

 
20-3-1999      1. Henk van Hees     2. Perry Bothof       3. Peter Duinveld Elite/neo

 
18-3-2000   1. John Leijs     2. Pascal Hermes      3. Francois Franse Elite/neo


17-3-2001    1. Richard Slabbekoorn      2. Ronald van der Tang      3. Chris Mulders    Elite/neo
 
16-3-2002      1. Ruud Zijlmans     2. Heerco Gorter       3. Wilfried Bastiaanse    Elite/neo
 
15-3-2003      1. Tom Cordes      2. Fulco van Gulik       3. Wilfried Bastiaanse   Elite/beloften
 
20-3-2004      1. Mike Allloo     2. Odwin Bink      3. Jean-Pierre Verstraeten    Elite/beloften
 
19-3-2005      1. Wilfried Bastiaanse     2. Odwin Bink      3. John Sulkers   Elite/beloften
 
18-3-2006      1. Marco Brus   2. John Leijs      3. Werner van Zimmeren   Elite/beloften
 
17-3-2007   1. Gerhard Klijnhout    2. Thijs Braber     3. Marcel Alma      Elite/beloften
 
15-3-2008   1. Sander Lormans    2. Rudy Vriend     3. Koos Jeroen Kers     Elite/beloften
 
14-3-2009   1. Coen Otterspeer     2. Arno Hartog     3. Wouter de Groot     Elite/beloften
 
20-3-2010    1. Jan Bos    2. Marc de Maar      3. Johnny van de Klooster Elite/beloften


 
19-3-2011   1. Gerwin de Regt     2. Davy Jaspers     3. Koos Jeroen Kers     Elite/beloften
 
17-3-2012     1.   Jasper Asselman     2. Koos Jeroen      3. Rudy Vriend    Elite/beloften
 
23-3-2013      1. Ronald Roos (B)      2. Tom Vermeer      3. Lars van de Vall      Elite/beloften - 65 editie
 
22-3-2014      1. Merijn Korevaar    2. Twan Castelijns      3. Patrick Bos    Elite/beloften
 
21-03-15       1. Tom Vermeer (B)     2. Johan Berk      3. Tom Goovaerts (B)   Elite/beloften
 
19-03-16      1. Lieven Anthonise       2. Koen van de Klundert      3. Robin Wennekes     Elite/beloften




18 maart 2017  
1. Thijs de Lange      2. Koen van de Klundert       3.  Arno Kleinjan Elite/beloften


 

17-03-2018     70 ste editie afgelast wegens sneeuwval, storm en gladheid.

Op 14 juni 2018 werd een kermisronde verreden voor junioren en de categorie sportklasse.


16-03-2019      70 ste editie
1. Tim van Dijke    2. Arno Kleinjan   3. Stefan Laurijssen      Elite/beloften


 


Terug naar de inhoud