* Criteriums Schouwen - Zeeland op de Fiets

Zeeland op de Fiets
Ga naar de inhoud
* Fietshistorie Zeeland  :  Amateur Criteriums Schouwen Duiveland.

Bronnen : Sjaak den Herder (Middelburg), dag & weekbladen, diverse wielerarchieven.

Reacties : info@zeelandopdefiets.nl




36 CRITERIUMS IN ZIERIKZEE VANAF 1967


ANTWAN TOLHOEK WINT IN 2018 DERNYKOERS


 De eerste Ronde van Zierikzee werd verreden op 20 juli 1967.
Sjef van de Burgh (foto) won de Duivelandse koers met Cees van Dorst en Bart Solaro eveneens in de top 3.

25-7-1968     Piet Legierse     Cees van Dongen     Cees van Dorst
 
9-8-1969     Sjef van de Burgh     Ton van der Valk       Wim Bravenboer
 
23-8-1983     1 ste KNWU Ronde    
John de Crom     Huub Kools     Rene Haast
 
14-8-1984     Rinus Ansems      Pierre Raas      Antoon van der Steen   
 
13-8-1985       Werner Wieme      Nico van de Klundert     Ab Verplanke
 
12-8-1986     Danny Lippens (B)      John de Crom      Werner Wieme (D)   
 
 
22-8-1987 ind.tijdrit
Danny Lippens (B)     Karl Steinhauser (D)     Pierre Raas  A
 22-8-1987
Danny Lippens (B)     Nico van de Klundert       Pierre Raas    B
 
 
20-8-1988
Joost van Adrichem       Jannes Slendebroek     Theo Akkermans   A
20-8-1988 ind.tijdrit
Jannes Slendebroek      Antoine Goense       Alexander Sligterhorst  B
 
 
18-8-1989     Ton Akkermans      Jannes Slendebroek     Antoine Goense
 
17-8-1990    Anton Tak      Jan Goedendorp      Rini Tak
 
16-8-1991     Martin van Steen      Tonnie Teuben     Mario van Vlimmeren

 

21 augustus 1992     10 de uitgave
1.Martin van Steen     2. Ludo van Overveld      3.Rinus Ansems  

 
20-8-1993     Bob Rasenberg      Ludo van Overveld      Eric de Crom  
 
19-8-1994      Bob Rasenberg     Ludo van Overveld      Vital Timmermans
 
18-8-1995 omnium
Perry Bothof      Tommy Post       Louis de Koning  
 
23-8-1996 omnium
Nico van de Klundert     Remco Boonstoppel      Rob Sienders    Elite

* Passage gezellige centrum Zierikzee *

15-8-1997     Martin van Steen     Saulius Ruskis (Lit.)        Aranas Bendaravicus (Lit.)   Elite/neo
 
14-8-1998      Eric de Crom     Francois Franse       Wilco Zuiderwijk    Elite/neo
 
13-8-1999    Wilco Zuiderwijk      Henk van Hees      Fulco van Gulik    Elite/neo
 
2000   Niet doorgegaan
 
18-8-2001     Dieter Verleyen (B)      Nathan Clarke (Aus)      Ruud Zijlmans     Elite/neo
 
17-8-2002      Cody Stevenson (Aus)     Ruud Zijlmans      Marc Blok      Elite/neo
 
16-8-2003      Christophe Waelkens (B)      Hans Ardeel (B)      Wilco Jonker      Elite/beloften
 
27-8-2004      Odwin Bink       Richard Slabbekoorn       Didier de Lannoy (B)     Elite/beloften
 
26-8-2005      Wilfried Bastiaanse        Lex Nederlof        Richard Slabbekorn      Elite/beloften



* Renners door monumentenstad Zierikzee *

 
25-8-2006       Werner van Zimmeren      Martijn Simons      Matthew Smith (VS)      Elite/beloften
 
24-8-2007      Rob Disseldorp      Bart Aernouts (B)      Lex Nederlof      Elite/beloften

22-8-2008     25 ste editie   
Martijn Simons      Gerwin de Regt       Jacob Wijnstra    Elite/beloften

21-8-2009       Bart Vendrig     Rob Disseldorp      Ronald Roos (B)      Elite/beloften
 
27-8-2010     Mario Willems (B)     Martijn Simons       Michael Vink (NwZ)    Elite/beloften
 
26-8-2011      Mario Willems (B)       Franc. Van Coppernolle (B)       Bjorn de Decker (B)    Elite/beloften
 
24-8-2012     Mario Willems (B)     Allister Ratcliff (VS)      Robert de Poel      Elite/beloften





23 augustus 2013     30 ste editie    
1. Michel Stroosnijder      2.     Ronald Roos (B)      3. Marco Brus    Elite/beloften




22 augustus 2014     
1. Bjorn de Decker (B)        2. Jurgen van Diemen      3. Umbert Atsori       Elite/beloften

 
21-8-2015     Tim Mitchell (VS)      Marco Brus       Thomas Rabou     Elite/beloften
 
26-8-2016        Ronan van Zandbeek     Mario Willems (B)       Ruben v. Raepenbusche    Elite/beloften
 
25-8-2017       Mario Willems (B)      Antoine van Noppen      Hans Dekkers     Elite/beloften

 

Foto Omroep Zeeland
 24-8-2018       35 ste uitgave
1. Antwan Tolhoek       2. Hans Dekkers       3. Maikel Zijlaard      Dernykoers

 

 23 augustus 2019     
1.Tom Vermeer      2. Lars Oreel        3. Antonie van Noppen      Elite/beloften

 In 2020 was er geen ronde in Zierikzee wegens corona.  








TWEE KEER HOOFDPRIJS CEES PRIEM EN HENK DE JONG IN RENESSE

In de altijd drukke en gezellige Ronde van Renesse werden de Bevelandse renners Cees Priem (foto boven) en Henk de Jong twee keer als winnaar in de schijnwerpers gezet. Priem was de rapste in de eerste uitgave in 1969 en in 1970. de Jong zegevierde in 1980 en 1981 in het Duivelandse KNWU criterium.

 31-7-1969     Cees Priem     Kas Fiktorie     Cees van Dongen
 
8-7-1970     Cees Priem     Jan Konings     Peter Remijn
 
11-7-1973     Johnny Konings     Peter Godde     Gerrit van 't Geloof
 
9-7-1975     Rinus Verboom     Wim Lugtenburg     Gerard Tabak
 
1-8-1980    Henk de Jong    Derek Hunt (GB)      Wim de Waal



 5-8-1981      
Henk de Jong  (foto)    Tonny Huijzen      Wim de Waal
 
3-8-1983       Theo Appeldoorn        Kees de Nooijer      Antoon van der Steen
 
1-8-1984     Nico van de Klundert      Matti de Baat      Werner Wieme
 
7-8-1985      Ab Verplanke      Rudy van Vlimmeren       Bos Rasenberg
 
6-8-1986     Patrick Tolhoek         Werner Wieme         Karel van Goethem
 
5-8-1987     Andreas Biletzki (D)      Pierre van Est      Karel van Goethem
 
3-8-1988      Rudy van Vlimmeren     Theo Akkermans       Nico van de Klundert.







ANTOON VAN DER STEEN WINT TWEE CRITERIUMS IN NIEUWERKERK

Pierre Raas won op 26 mei 1984 de eerste amateurronde van Nieuwerkerk. Bij de huldiging kreeg de Bevelander gezelschap van Brabander Edwin Rovers en Thijs Fase uit Oud-Vossemeer van Wieler Vereniging Roosendaal. De laatste editie in het Duivelandse dorp vond plaats in juni 2012 met Edzard van Ewijk als winnaar. Antoon van der Steen (foto boven) kreeg in 1985 en 1990 de zegebloemen.

 
18-5-1985   Antoon van der Steen     Pierre Raas     Jacques Sienders
 
14-6-1986    Nico van de Klundert     Kees de Nooijer     Antoon van der Steen
 
13-6-1987     John de Crom      Nico van de Klundert     Karel van Goethem
 
11-6-1988      Heddie Nieuwdorp     John de Crom     Pierre van Est
 
24-6-1989     Mario van Vlimmeren     John de Crom     Heddie Nieuwdorp
 
23-6-1990       Antoon van der Steen      Mario van Vlimmeren     Nico van de Klundert

 
22-6-1991     Peter Heeren      Kees Schouwenaar       Antoon van der Steen
 
20-6-1992     Patrick Kroonen     Ruud Havermans      John-Paul van den Ameele
 
19-6-1993     Andre de Jong     Mark Young (GB)      Kees Schouwenaar
 
13-6-2009    Michel Stroosnijder      Ruud Havermans     Kevin Gideonse      A amateurs
 
26-6-2010     Ruud Zijlmans     Eric Vereecken    Kevin Gideonse      A amateurs

 
25-6-2011     Nico Ringelberg       Edzard van Ewijk     Christiaan Kik     A amateurs
 
23-6-2012       Edzard van Ewijk      Jarno Vader      Michel Janssen      A amateurs.









RONDE VAN BURGH HAAMSTEDE
IN 2019 WINT JORDI TALEN 39 STE EDITIE

Op 31 augustus 1968 werd Cees van Dorst als winnaar gehuldigd van de eerste ronde van Burgh Haamstede. Wim Deelen kwam als tweede binnen en Piet Legierse werd derde in het Schouwse toeristendorp.

 2-8-1969     Theo van Poecke     Ko de Vrieze     Bob Kroonen
 
31-7-1970    Cees Priem     Theo van Poecke     Anton Konings
 
16-7-1971     Henk Stander      Toine van den Bunder     Aad van den Hoek
 
7-7-1972     Peer Maas     Tonny Huijzen      Lou Verweij
 
6-7-1973      Gerard van Geloof     John Konings      Bert Broeren
 
6-7-1974     Adrie Deusing      Marcel Rehorst      Gerard van Geloof
 
19-7-1975     Toine van den Bunder     Johnny Konings    Cees Spaans
 
9-7-1976      Ad Prinsen      Sylvester Aarts     Tonny Huijzen



 10-9-1977     Antoon van der Steen     Mario van Vlimmeren     Wim de Waal

 4-8-1990     Anton Tak      Antoon van der Steen        Patrick van Passel

 
3-8-1991     Roy Bogaert     Peter Mol     Francois Franse
 
1-8-1992     Koos Moerenhout     Fran├žois Franse      Davy Dubbeldam
 
7-8-1993     Peter Mol      Marcel Remijn     Vital Timmermans
 
6-8-1994     Bob Rasenberg      Ludo van Overveld      Ludwig Reijnen
 
5-8-1995     Bob Rasenberg     Vital Timmermans      Marco Luyten
 
3-8-1996     Wilfried Bastiaanse      Marco Luyten     Johnny van de Klooster     Elite
 
1-8-1998      Lennart van Drimmelen      Peter Heeren     Rene Kroes     Elite/neo



 7-8-1999     Francois Franse     Twan den Braber     John Leijs     Elite/neo
 
5-8-2000     Marc Blok      Jean-Pierre Verstraten      Michel Rommers      Elite/neo

 
4-8-2001     Werner van Zimmeren     Dennis Raadtgever     Ronald Krijnen     Elite/neo
 
3-8-2002      Marco Luyten       Camiel van den Bergh     Jean-Pierre Verstraten     Elite/neo
 
2-8-2003     Jan Hordijk      John Leijs    Louis de Koning      Elite/beloften
 
7-8-2004     Wilfried Bastiaanse     Edward Farenhout    Nico Vuurens    Elite/beloften
 
6-8-2005     25 ste editie
1. Gideon de Jong        2. Reinier Honig       3. Martijn Maaskant       Elite/beloften
 
5-8-2006     Bart Vendrig      Martijn Simons     Werner van Zimmeren     Elite/beloften



 4-8-2007     Johnny Hoogerland      Gerhard Klijmhout     Peter van Agtmaal      Elite/beloften
 
2-8-2008    Johnny Hoogerland     Martijn Simons     Wally Buurstede      Elite/beloften
 
1-8-2009     Bart Vendrig       Ferdinand Boogaard      Ronald Roos (B)     Elite/beloften
 
7-8-2010     Tim Nederlof      Dennis Raadtgever      Jeroen Boelen     Elite/beloften

 
6-8-2011    Tim Nederlof     Gerhard Joling     Tjeerd Dudok     Elite/beloften
 
4-8-2012    Bart Vendrig     Gerwin de Regt    Ramon Vleugel      Elite/beloften
 
3-8-2013     Bart Vendrig        Brian van Goethem      Aron Kremer     Elite/beloften
 
2-8-2014     Eddy van IJzendoorn      Bart Vendrig      Michel Stroosnijder     Elite/beloften



 1-8-2015     Paul Moerland      Arno Kleinjan      Dante de Ruysscher      Elite/beloften
 
6-8-2016    Jos Koop     Koen van de Klundert      Michel Stroosnijder      Elite/beloften
 
5-8-2017     Maarten van Trijp    Thijs de Lange     Witten Anthonise     Elite/beloften
 
4-8-2018     Eddy Godde      Sjors Handgraaf    Robert Berk      Elite/beloften


3 augustus 2019
1. Jordi Talen    2.  Eloy Raas     3.  Sjors Handgraaf        Elite/beloften

 
In 2020 was er geen koers wegens de hardnekkige corona pandemie.  







RONDE VAN BRUINISSE VANAF 1957


De wielerliefhebbers in Noord Zeeland konden in 1957 voor de eerste keer naar Bruinisse voor een criterium door het dorp. Op 4 september won Jaap van den Ouden de eerste editie. B. de Ruiter en Han van der Werf maakten de top 3 compleet.

 6-7-1968     Cees van Dorst    Anton Konings     Wim Evertse
 
30-7-1969     Theo van Poucke     Wim Liebrechts     Jeffry Austin (Austr)
 
29-7-1970       Wim de Waal     Piet Legierse      Ton van der Spiegel
 
24-7-1971      Wim de Waal     Henk Stander      Piet Legierse
 
6-7-1972      Cees Priem     Cees van der Meijden      Ad van Overveld
 
5-7-1973     Ad van Overveld     Rini Jongeneelen     Ad Tak
 
19-7-1974    Toine Verheezen     Gerrie van 't Geloof     Ad Tak
 
17-7-1975     Ad Prinsen     Bert Broere     Johnny Konings
 
15-7-1976     Ad Prinsen     Gaby Minneboo      Antoon van der Steen
 
14-7-1977     Johhny Konings     Jacques van Meer     Wim de Waal



 27-7-1978     Wim Jeremiasse      Wim de Waal      Antoon van der Steen
 
20-7-1979     Morten Saether ( Noorwegen)     Wil van Helvoirt     Antoon van der Steen
 
31-7-1980    Antoon van der Steen      Gerrie Sint Nicolaas     Tonny Huijzen


30-7-1981     Chris Hollemans     Martin van der Jagt      Henk de Jong
 
15-7-1982     Krijn Sint Nicolaas     Theo Appeldoorn      Rob Bijvank
 
28-7-1983     Antoon van der Steen     Theo Appeldoorn     John de Crom
 
26-7-1984     Reinier Valkenburg      Wim Lugtenburg      John de Crom
 
25-7-1985       Anjo van Loon      Rudy van Vlimmeren      Kees de Nooijer
 
24-7-1986        Antoon van der Steen     Patrick Bol      Ruud Brouwers
 
23-7-1987     Anjo van Loon     Sylverster Aarts      Kees Hopmans
 
28-7-1988     Fred van Son     Mario van Esch      Sylvester Aarts
 
27-7-1989     Rini Tak     Pierre van Est      Nico van de Klundert
 
26-7-1990         Niels van Elzakker      Antoon van der Steen      Twan van Loon



 25-7-1991      Francois Franse     Werner Boekhout      Peter Mol
 
30-7-1992      Francois Franse      Davy Dubbeldam      Mario van Vlimmeren
 
22-7-1993      Rob Sienders      John Paul van den Ameele      Peter Mol
 
21-7-1994      Peter Mol     Peter Kant      Wilfried Bastiaanse
 
27-7-1995     Davy Dubbeldam      Koos Moerenhout       Wilfried Bastiaanse

 
25-7-1996 Tijdrit     
Wilfried Bastiaande Frans van der Does Johnny van der Klooster     Omnium/ Elite
 
25-7-1996 Afvalrace
Dennis Brehm Arjan van Haaften Ruud Havermans     Omnium
 
25-7-1996 Puntenkoers
Eric de Crom Antoine Goense Kees Schouwenaar     Omnium
 
25-7-1996 Rit in lijn
Mario van Vlimmeren Ruud Havermans Christiaan Kik     Omnium
 
25-7-1996    Eindklassement
1. Eric de Crom      2. Antoine Goense     3. Theo Akkermans

 
 
30-5-2003    Arno Hartog      Jacques Schuit     Johnny van der Klooster    Elite/beloften
 
21-5-2004    Gerwin de Regt   Pieter Israel     Francois Franse     Elite/beloften
 
6-5-2005     Norman van Hest    Johan Peemen    Maarten Janse    A amateurs
 
21-6-2008     Christof Smits     Tini van Rijsbergen    Kees van de Sande    A amateurs
 
20-6-2009    Wim Arras (B)     Richard Slabbekoorn      Christiaan Kik     A amateurs
 
5-6-2010    Martin Vrij     Dylan de Kok     Guus de Graauw A amateurs


 18-6-2011    Johan Padmos     Edzard van Ewijk     Dirk van Dam    A amateurs

 14-4-2012     Yoeri Kasper     Johnny van der Klooster     Pieter Vette     A amateurs


 13-4-2013
1. Raoul Poortvliet     2. Wouter de Groot     3.   Stefan Vreudenhil      Elite/beloften

 
5-4-2014     David van Eerd      Robert Berk      Wouter de Groot     Elite/beloften



 28-3-2015
1. Twan Castelijns     2. Tom Vermeer (B)     3. Michael Vingerling     Elite/beloften




 26-3-2016     
Michael Vingerling     Remco te Brake    Jasper de Laat    Elite/beloften



25-3-2017     Maarten van Trijp     Lars van den Berg     Arvid de Kleijn    Elite/beloften

 
22-3-2018      wedstrijd niet uitgereden na zware val renner.



 23-3-2019       
1. Robin Blummel      2. Jasper de Laat    3. Tom Vermeer     Elite/beloften

 In 2020 werd de ronde van Bruinisse niet verreden wegens de corona pandemie.   
  




Terug naar de inhoud